محققان پی بردند؛

افزایش روند پیری در انتظار بازماندگان سرطان

افزایش روند پیری در انتظار بازماندگان سرطان

دكتر ایزی: درمان های كه به افراد در مقابله با سرطان كمك می نماید می تواند باعث تسریع روند پیری و در نتیجه مرگ زودهنگام تر آنها شود.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، یافته های تحقیقات محققان كلینیك مایو آمریكا نشان داده است بازماندگان سرطان در مقایسه با افراد بدون مبتلا شدن به سرطان سریع تر پیر می شوند و احیانا با مشكلات بلندمدت سلامت ناشی از افزایش سن روبرو می شوند درحالیكه هنوز نسبتاً جوان هستند.
این بیماری ها می تواند شامل اختلالات هورمونی و غده ای، مشكلات قلبی، شكنندگی استخوان ها، زخم ریه و سرطان های جدید باشد. همینطور بازماندگان سرطان با افزایش سن، ضعیف تر می شوند.
به گفته این محققان، نرخ امید به زندگی در بازماندگان سرطان از دوره كودكی در مقایسه با جمعیت عمومی ۳۰ درصد كمتر است و این افراد سه تا شش برابر بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان دوم هستند.
دكتر شاهرخ هاشمی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «با افزایش شمار بازماندگان سرطان، جامعه پزشكی باید توجه بیشتری به حفظ سلامت این افراد داشته باشد. »
وی در ادامه می افزاید: «ما در حال بررسی شدت بروز این عوارض و مشكلات در میان بازماندگان سرطان هستیم. »
درحال حاضر حدود ۳۰ میلیون بازمانده سرطان در سراسر جهان وجود دارد اما محققان پیش بینی می كنند تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱۹ میلیون مورد جدید مبتلا شدن به سرطان تشخیص داده خواهد شد.
به گفته هاشمی، شیمی درمانی شدید و پرتودرمانی باعث نابودی سلول های سرطانی می گردد اما در عین حال بافت های سالم عادی هم اسیب می بینند. این نوع درمان ها به روند طبیعی بدن صدمه می رساند.
سایر داروهای مورداستفاده در درمان سرطان هم در تسریع افزایش سن نقش دارند. این داروها می توانند شامل استروئیدها، هورمون درمانی و درمان های هدفمند سرطان باشند.
هاشمی سفارش می كند بازماندگان سرطان می توانند با داشتن سبك زندگی سالم تر نظیر ترك سیگار، ترك مصرف الكل، تغذیه درست و ورزش منظم به خودشان كمك كنند.

1396/09/30
14:11:22
5.0 / 5
4729
تگهای خبر: سرطان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی