مدیركل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت:

فرمول به دست آوردن اضافه وزن، زنان ایرانی دو برابر مردان چاقند

فرمول به دست آوردن اضافه وزن، زنان ایرانی دو برابر مردان چاقند

دكتر ایزی: مدیركل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینكه زنان ایرانی دو برابر مردان چاق هستند، اعلام نمود: دو سوم جمعیت كشور اضافه وزن و چاقی دارند.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر افشین استوار در ارتباط با چاقی و اضافه وزن اظهار داشت: چاقی بعنوان یك بیماری ناشی از فعالیت فیزیكی كم و تغذیه نامناسب است و بعنوان یك عامل خطر در بیماری های غیرواگیر همچون قلبی و عروقی، اسكلتی و عضلانی، دیابت، فشار خون، انواع سرطان ها و سكته های قلبی و مغزی اثرگذار می باشد.
وی بیان كرد: از نظر پزشكی فرد چاق به كسی می گویند كه وزنش برای قد او زیاد باشد. شاخص نمایه توده بدنی (BMI) تعیین می كند كه فرد چاق است یا خیر؟
فرمول به دست آوردن اضافه وزن و چاقی
مدیركل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ادامه داد: این نمایه با استفاده از تقسیم وزن به مجذور قد به متر بدست می آید. اگر این شاخص بین ۱۸ تا ۲۵ بود وزن فرد طبیعی است. اگر بین ۲۵ تا ۳۰ بود فرد دارای اضافه وزن است و اگر بالاتر از ۳۰ بود فرد چاق به حساب می آید.
استوار با اشاره به این كه ۶۰ درصد جمعیت بزرگسال كشور دارای اضافه وزن هستند، اظهار داشت: به صورت كلی دو سوم جمعیت كشور اضافه وزن یا چاقی دارند.
وی تصریح كرد: شیوع چاقی در زن ها دو برابر مردان است. یعنی از هر سه زن ایرانی یك نفر چاق و از هر شش مرد ایرانی یك نفر چاق است.

1396/10/21
19:57:57
5.0 / 5
4475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی