دبیر كنگره بین المللی پزشكی شخصی:

پیش آگاهی، تشخیص و درمان با استفاده از ژنوم فرد انجام می گردد

پیش آگاهی، تشخیص و درمان با استفاده از ژنوم فرد انجام می گردد

دكتر ایزی: تهران- ایرنا- دبیر دومین كنگره بین المللی پزشكی شخصی با اشاره به این كه پزشكی شخص محور علم نوینی در كشور است اظهار داشت: در این علم با استفاده از ژنوم فرد قادر خواهیم بود شرایط افراد را در حوزه های مختلف پیش آگاهی، تشخیص و درمان نسبت به خصوصیت های شخصی آنها بررسی نماییم.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دكتر محمدعلی صارمی روز شنبه در كنگره بین المللی پزشكی شخصی ایران با اشاره به رویكرد كنگره به مبحث سرطان و پزشكی شخصی و روش های درمانی جدید، اظهار داشت: به علت اهمیت بیماری سرطان، مبحث كنگره امسال به آن اختصاص پیدا كرده است و در ایام آتی در كارگاه ها و سخنرانی ها با محوریت آن به تبادل اطلاعات میان پزشكان و اساتید كشورهای مختلف خواهیم پرداخت.
دبیر دومین كنگره بین المللی پزشكی شخصی از نخستین جشنواره ملی اختراعات و ابداعات حوزه سلامت در این كنگره اطلاع داد و اظهار داشت: دستاوردها و روش های نوین پزشكی در حوزه درمان سرطان و نشست سیاستگذاری خبرگان حوزه پزشكی شخصی و بانك داده ها، در این كنگره بررسی و برگزار می شود.
وی همینطور در جمع خبرنگاران از همزمانی رونمایی نخستین نسخه ژنوم مرجع ایرانی (ژمیران) در پژوهشكده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با دومین كنگره بین المللی پزشكی شخصی اطلاع داد و اظهار داشت: پزشكی شخصی یك علم نوین است است و ما در ایران برای پیاده سازی آن اول راه هستیم و با استفاده از ژنوم هر فرد در تلاش هستیم در حوزه های بیماری مختلف به تشخیص و درمان صحیح برسیم.
صارمی اظهار نمود: بیش از 900 مقاله توسط محققان برای كنگره ارسال شده است كه حدود 400 مقاله با مبحث سرطان پذیرفته شد و دلیل رد شدن اكثریت مقاله ها عدم همخوانی با مبحث سرطان بود و در واقع اكثریت مقالات در حوزه های علمی قابل دفاع بودند.
كنگره از 23 تا 25 دی ماه سال جاری با میزبانی دانشگاه بقیه الله و سایر دانشگاه های علوم پزشكی برگزار می گردد و در ان میهمانانی از كشورهای آمریكا، بلژیك فرانسه و سوئد حضور دارند.
علمی**9031**
خبرنگار: عادل پازیار ** انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https: //telegram. me


1396/10/24
19:30:38
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی