معرفی نشانه اولیه بیماری آلزایمر

معرفی نشانه اولیه بیماری آلزایمر

محققان آمریكایی به تازگی متوجه شده اند كه علائم اضطراب می تواند یك نشانگر پویای ابتلا به مراحل اولیه بیماری آلزایمر باشد.


به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس الرت، نتیجه این مطالعه نشان داده است كه علائم در حال افزایش اضطراب با افزایش سطوح بتا آمیلوئید - یك پروتیین در رابطه با بیمار آلزایمر- در مغز افراد مسنی كه عملكرد شناختی عادی دارند، ارتباط دارد.
محققان مدتهاست كه عوامل خطرسازی كه احتمال مبتلا شدن به بیماری آلزایمر را می افزایند - همچون وضعیت های عصبی مانند افسردگی - مطالعه كرده اند. اكنون انها می گوید كه علائم اضطراب می تواند یك علامت پویای مبتلا شدن به مراحل اولیه این بیماری باشد.
بیماری آلزایمر شكلی از زوال عقل است كه با بروز مشكلاتی در حافظه و فكر كردن و هم تغییراتی در رفتار مشخص می گردد.
مطالعات قبلی نشان داده اند افسردگی و اضطراب می توانند شاخص هایی برای مبتلا شدن به آلزایمر باشند زیرا علائم این وضعیت های سلامت روانی اغلب در مراحل اولیه این بیماری بروز می كند.
اكنون محققان بیمارستان زنان و بریگام آمریكا در این مطالعه این مورد را مورد بررسی قرار دادند كه آیا بتا آمیلوئید نقشی در این ارتباط دارد یا خیر.
محققان در این مطالعه 270 فرد مسن 62 و 90 ساله را كه عملكرد شناختی عادی داشتند، مورد بررسی قرار دادند. محققان به منظور تعیین سطح بتا آمیلوئید در مغز این افراد، تمامی آنها را در ابتدای این مطالعه و سالانه در طول یك پیگیری 5 ساله تحت توموگرافی انتشار پوزیترون قرار دادند.
این مطالعه نشان داد، افراد مسنی كه در طول این 5 سال پیگیری افزایش سطح اضطراب داشتند از سطوح بتا آمیلوئید بالاتری هم در مغز خود برخوردار بودند.
محققان می گویند: این مورد نشان داده است كه بدتر شدن اضطراب می تواند علامت اولیه مبتلا شدن به بیماری آلزایمر باشد.
محققان خاطر نشان كردند: درصورتیكه تحقیقات آتی هم اضطراب را بعنوان یك شاخص اولیه نشان دهند، این مورد نه تنها برای شناسایی افرادی كه در مراحل اولیه مبتلا شدن به بیماری آلزایمر قرار دارند حائز اهمیت است بلكه برای درمان زودهنگام این بیماری و به طور بالقوه كند كردن و یا پیشگیری از روند این بیماری در مراحل اولیه هم حائز اهمیت است.


 

1396/10/25
15:12:43
5.0 / 5
4904
تگهای خبر: بیماری , علم , آلزایمر , اضطراب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی