یك نماینده مجلس مطرح كرد؛

دولت پاسخگوی كاهش بودجه پزشك خانواده باشد

دولت پاسخگوی كاهش بودجه پزشك خانواده باشد

دكتر ایزی: نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس، ضمن انتقاد از كاهش بودجه پزشك خانواده در لایحه بودجه پیشنهادی ۹۷ دولت، اظهار داشت: پزشك خانواده هم اكنون در دو استان فارس و مازندران در حال اجراست.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، محمد دامادی اظهارداشت: اگر دولت در عمل به طرح پزشك خانواده اعتقادی ندارد چرا آن را اجرا می كند و اگر این طرح را مفید می داند، چرا در كل كشور آن را اجرایی نمی كند و در بودجه ۹۷، حدود یك هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات آن كاسته است؟
وی ضمن تاكید بر اهمیت اجرای طرح پزشك خانواده و مرتفع ساختن مشكلات آن، خاطرنشان كرد: اگر بنا باشد هر سال بودجه پزشك خانواده كاهش پیدا كند، یعنی در عمل می خواهند اجرای آن را لغو كنند اما اینكه به صورت غیر مستقیم به دنبال حذف پزشك خانواده هستند، كار صحیحی نیست زیرا پزشكان زیادی در آن فعالیت دارند.
عضو كمیسیون عمران مجلس، اجرای پزشك خانواده را در پیشگیری از بیماری ها و همینطور عدم ارجاع غیرضرور بیماران مهم ارزیابی كرد و اظهار داشت: اگر پزشك خانواده در كشور وجود نداشته باشد می بینید كه مردم با یك سرماخوردگی بلافاصله به پزشكان متخصص رجوع می كنند در صورتی كه در طرح پزشك خانواده، شرایط بیمار در نظر گرفته و سپس به سطوح بعدی خدمات ارجاع می گردد.
وی تصریح كرد: با كمك دولت و مجلس، وزارت بهداشت در چند سال قبل و با اجرای طرح تحول سلامت، اقدامات بسیار مهم و اساسی در حوزه درمان كشور انجام داده كه این حجم اقدامات، بی سابقه بوده است.
دامادی با اشاره به اینكه وزیر بهداشت در ارتقای سلامت جامعه جدیت ویژه ای دارد، افزود: كمتر كسی تصور می كرد كه طرح تحول سلامت در این حجم گسترده، بتواند موفقیت های خوبی را بدست بیاورد.
نماینده مردم ساری و میاندرود خاطرنشان كرد: مردم از طرح تحول سلامت و اقدامات آن مانند ارتقای كیفیت هتلینگ بیمارستانها، كاهش هزینه های درمانی و افزایش دسترسی به خدمات رضایت دارند البته اشكالاتی هم وجود دارد كه عموما مربوط به عدم تعهد دولت در بخش بیمه ها و تاخیر در مطالبات كادر درمانی كشور است كه باعث نارضایتی عرضه دهندگان خدمات است.
دامادی تصریح كرد: اشكالات طرح تحول سلامت كه بیشتر مربوط به بیمه ها است نباید عاملی شود كه اصل طرح تحول سلامت را زیر سئوال ببریم زیرا مردم از ما رفاه عمومی می خواهند.

1396/10/29
18:41:19
5.0 / 5
4648
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی