معاون پرستاری وزارت بهداشت:

كمیته پرستاری بحران تا 3 هفته آینده راه اندازی می گردد

كمیته پرستاری بحران تا 3 هفته آینده راه اندازی می گردد

دكتر ایزی: زنجان - ایرنا - معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: پس از وقوع زلزله كرمانشاه، با عنایت به انجام نیازسنجی های درمانی، تا 3 هفته آینده كمیته ملی پرستاری بحران راه اندازی می گردد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا، مریم حضرتی روز چهارشنبه در آیین قدردانی از پرستاران زنجانی اضافه كرد: پرستاران خبره در بخش های مختلف برای آموزش در سطح كشور به این معاونت معرفی و پس از گذراندن سه دوره آموزشی تخصصی برای امداد پس از وقوع بحران ها، به صورت وسیع، سریع و مطلوب آماده خواهند بود.
وی با اشاره به اینكه پرستاران در همه دنیا قداست و پاكی خاصی دارند، اظهار نمود: برای گسترش پرستاری در نظام درمانی كشور، 194 دانشكده پرستاری با نزدیك 2 هزار عضو هیات علمی مشغول تربیت پرستار هستند.
وی تصریح كرد: امسال 2 هزار و 500 مقاله علمی بین المللی در رابطه با پرستاری در كشور تولید شده و بیش از 30 مجله علمی داخلی در این حوزه فعالیت می نمایند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تصریح كرد: یكی از دغدغه های مدیران ارشد وزارت بهداشت، رفع مشكل پرداخت حق و حقوق و معوقات كادر درمانی همچون پرستاران بوده كه این مورد به طور مستقیم با طلب این وزارتخانه از بیمه های درمانی مرتبط می باشد.
وی با اشاره به اهمیت توجه به پرستار جامعه نگر در سیاست های درمانی، اظهار داشت: 10 درصد افراد نیازمند به پرستاری در بیمارستان ها بستری هستند، 90 درصد افراد در بستر جامعه قرار داشته و نیازمند توجه پرستاران جامعه نگر هستند.
این مسئول تصریح كرد: خیلی از سالمندان بیمار نیستند و نیاز به بستری ندارند، اما نیاز به پرستاری و توجه دارند، همینطور ایران هم تا 30 سال آینده جمعیت سالمند بسیاری خواهد داشت.
به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا، از مجموع عملكردهای پرستاران در نرم جهانی، 191 عملكرد پرستار با مشاركت پزشك و 11 عملكرد ایشان به صورت مستقل است.
همه ساله سالروز ولادت حضرت زینب (س) كه روز پرستار نامیده شده است، توسط زیرمجموعه های وزارت بهداشت گرامی داشته می شود، حضور معاون پرستاری این وزارت در زنجان هم به همین منظور بود.
در آخر این مراسم از 50 پرستار نمونه استان زنجان قدردانی گردید.
8068/3216
خبرنگار: سجاد كریمی *** انتشار: اسماعیل جهانبخش


1396/11/06
17:56:46
5.0 / 5
4748
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی