معاون وزیر بهداشت:

۴۰ هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است، وجود ۱۹۵مركز درمان سرطان

۴۰ هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است، وجود ۱۹۵مركز درمان سرطان

دكتر ایزی: سمنان - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، اظهار داشت: باهدف رفع نیاز درمانی كشور، هم اكنون۴۰ هزار تخت بیمارستانی با اعتبارات دولتی و حمایت بخش خصوصی در حال ساخت است.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، قاسم جان بابایی بعدازظهر جمعه در ادامه سفر یك روزه خود به استان سمنان و در حاشیه بازدید از طرح های دانشگاه علوم پزشكی مركز استان ضمن بیان اینكه ساخت ۴۰ هزار تخت درمانی در دست اجرا است، تاكید كرد: ۷۰ هزار تخت درمانی موردنیاز كشور است كه این امر می تواند بخشی از نیاز كشور را در تخت های درمانی جبران كند.
وی اضافه كرد: ساخت ۲۵۰ كلینیك در كشور هم در زمره برنامه های وزارتخانه است كه بخش اعظم آن ها تكمیل و تحویل چرخه درمان و بهداشت كشور شده و بخش اندك آن هم در سال۹۷ تكمیل می گردد.
معاون وزیر بهداشت در ادامه به مقوله بیماران سرطانی هم پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه ۱۴۵ مركز درمانی سرطان نوع یك در كشور وجود دارد كه به بیماران خدمات درمانی عرضه می دهند.
جان بابایی با اشاره به اینكه ۳۰ مركز نوع دو و ۱۵مركز فوق پیشرفته بیماران سرطانی هم در كشور فعالیت می كند تا مجموع مراكز نوع یك، دو و تخصصی سرطان كشور به عدد۱۹۵ برسد، تاكید داشت: تمامی خدمات درمانی سرطان خوشبختانه به دست توانمند پزشكان ایرانی در داخل كشور صورت می پذیرد.
وی در انتها اضافه كرد: سالانه ۱۰۰ هزار بیمار سرطانی در كشور به خیل سرطانی ها افزوده می شوند كه پیش بینی می گردد در ۱۵ سال آتی این میزان به ۱۵۰ هزار نفر در سال برسد كه تغییر در سبك زندگی، مقابله با آلایندگی هوا، دوری از دخانیات و... در زمره عوامل كاهش این سیر سعودی هستند.
معاون وزیر بهداشت در سفر یك روزه خود به مركز استان سمنان علاوه بر افتتاح كلینیك فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشكی سمنان از طرح های دیالیز، مركز در حال ساخت سوانح و سوختگی و درمان سرطان و بخش بیماران روانی بیمارستان كوثر سمنان بازدید نمود.
مركز درمان سرطان و سوانح سوختگی دانشگاه علوم پزشكی سمنان ۵۰درصد پیشرفت فیزیكی دارد.

1396/12/26
15:21:16
5.0 / 5
4964
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی