قطر پرستار ایرانی استخدام می كند

قطر پرستار ایرانی استخدام می كند

دكتر ایزی: دوحه – یك شركت خصوصی خدمات پزشكی قطر برای انجام وظایف پرستاری در مراكز درمانی و بیمارستانی این كشور، پرستار ایرانی استخدام می كند.


«محمدعلی جلایر» وابسته كار جمهوری اسلامی ایران در قطر روز چهارشنبه با بیان این مورد به خبرنگار ایرنا در دوحه گفت ؛ استخدام پرستاران در چارچوب اجرای تفاهم نامه همكاری كار و كارگری ایران و قطر انجام می گردد كه بهمن ماه سال 1396 با حضور هیاتی از وزارت كار قطر در تهران به امضا رسید.
وی اضافه كرد: بر مبنای این توافق و در مرحله اول مقرر است یك شركت خصوصی قطری بخشی از كادر پرستاری خویش را با استفاده از ایران تامین كند.
جلایر با اشاره به اینكه متقاضیان باید واجد شرایط وزارت بهداشت قطر برای شغل پرستاری باشند، خاطرنشان كرد ؛ پذیرفته شدگان در مراكز بیمارستانی، كلینیك های درمانی و تخصصی، كلینیك مدارس یا به صورت پرستار خصوصی در منازل به كار گرفته می شوند.
وی تصریح كرد كه جزئیات شرایط و اطلاعات مربوط به این پذیرش بزودی در پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و پایگاه اینترنتی انجمن صنفی كاریابی های بین المللی (اصكابا) در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.
وابسته كار ایران گفت پیشتر و در دهه گذشته بیش از هشتاد پرستار از ایران به قطر اعزام شدند كه هم اكنون شمار كمی از آنان در این كشور باقی مانده اند.
به گفته وی طی چهار سال قبل هم حدود 100 نفر نیروی كار ایرانی به قطر اعزام شده اند كه فقط در بخش خدماتی بخصوص رستوران های ایرانی به كار گرفته شده اند.
جلایر اعزام نیروی متخصص را از اهداف وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی ایران بر شمرد و گفت ؛ به همین منظور در این مرحله اعزام متخصصان پرستاری در دستور كار قرار گرفته است و در مراحل بعد متخصصانی درحوزه خدمات فنی و مهندسی به قطر اعزام خواهند شد.
وابسته كار جمهوری اسلامی ایران در قطر با اشاره به اینكه تابحال اطلاعات چهار هزار و 500 خانوار ایرانی شاغل در قطر به ثبت رسیده و برای آنان كارنامه شغلی صادر گردیده است، اظهار داشت: بر مبنای این اطلاعات حدود 30 هزار ایرانی در قطر زندگی می كنند.
شبد**1508*9122


1397/01/10
16:33:11
5.0 / 5
5523
تگهای خبر: خدمات , درمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی