مدال طلای آكادمی علوم روسیه به پروفسور سمیعی اعطا شد

مدال طلای آكادمی علوم روسیه به پروفسور سمیعی اعطا شد

دكتر ایزی: مسكو - مدال طلای آكادمی علوم روسیه به نام «مدال نیكولای پیروگوف» (پزشك نامی روس ها) به پروفسور مجید سمیعی چهره ماندگار علمی ایران و جهان اعطا شد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا، مدال طلای آكادمی ملی روسیه كه بعنوان مدال نیكولای پیروگوف شناخته می شود، امروز (جمعه) در مجمع سالانه آكادمی ملی علوم به پروفسور مجید سمیعی اعطا شد.
مدال افتخار نیكولای پیروگوف به پاس خدمات انساندوستانه پروفسور سمیعی به جراحی مغز و اعصاب و علوم اعصاب در سطح بین الملل در زمینه تحقیق، آموزش، نوآوری و بهبود استانداردهای جراحی اعصاب اعطا شد.
پروفسور سمیعی در مراسم اعطای مدال اظهار داشت: دریافت این مدال از آكادمی علوم روسیه برای من افتخار بزرگی است.
وی اضافه كرد: زمانی كه وارد این سالن (سالن اجتماعات آكادمی علوم روسیه) شدم به این فكر افتادم كه ما غالبا به قدرت انسان فكر می نماییم.
سمیعی تصریح كرد: بعنوان پژوهشگر و متخصص مغز می توانم بگویم كه توانایی انسان در مغز او نهفته است، در این سالن نیروی واقعی انسان را مشاهده می كنم.
وی اضافه كرد: بنابراین برای من دریافت این مدال در این سالن افتخار است.
در مراسم امروز آكادمی علوم روسیه به 14 نفر از محققان در عرصه های مختلف مدال طلا اعطا شد.
نیكولای پیروگوف دانشمند برجسته روس 1810-1881، پزشك، معلم، شخصیت ملی و عضو متخصص آكادمی علوم روسیه بود.
وی بنیانگذار جراحی در جبهه جنگ شناخته می گردد و یكی از نخستین جراحان اروپایی است كه از اتر برای بیهوشی بهره برد و انواع عمل های جراحی را اختراع كرد و تكنیك خویش را از استفاده از كیست گچ برای درمان استخوان های شكسته توسعه داد.
بالاترین جایزه بشردوستانه در اتحاد جماهیر شوروی، مدال طلای پیروگوف است و برای زنده نگه داشتن نام و یاد این پزشك، امروزه آكادمی ملی علوم روسیه، مدال طلای ملقب به اسم پیروگوف را به یك شخصیت ملی و یك شخصیت بین المللی اثرگذار برای تجلیل از دستاوردها و خدماتش به علوم اعطا می كند.
پروفسور سمیعی عضو افتخاری آكادمی علوم ملی روسیه، عضو افتخاری انجمن جراحان مغز و اعصاب روسیه و استاد افتخاری موسسه بوردنكو مسكو است.
این دومین جایزه اعطایی كشور روسیه به پاس خدمات علمی و اجتماعی پروفسور سمیعی است.
در سال 2017 هم نخستین مدال طلای پروفسور كونوولوف به منظور قدردانی از تاثیر مثبت و ویژه ای كه پروفسور سمیعی بر رشد و توسعه جراحی مغز و اعصاب در روسیه داشت، به این چهره ایرانی اهدا شد.
همچنین از پروفسور سمیعی خواسته شد نهال سیبی در باغ مركز علمی و عملی جراحی مغز و اعصاب بوردنكو بكارد تا نامش در زیر این درخت همواره به یادگار باقی بماند.
شبد** 391**9122


1397/01/14
13:44:30
5.0 / 5
4891
تگهای خبر: اعصاب , پزشك , جراحی , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی