پدر علم ژنتیك ایران:

مجتمع رعد به دنبال جلوگیری از تولد نوزادان توان یاب است

مجتمع رعد به دنبال جلوگیری از تولد نوزادان توان یاب است

دكتر ایزی: كرمان - پدر علم ژنتیك ایران و موسس مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد كرمان اظهار داشت: در این مجموعه تلاش می گردد تا از تولد افراد توان یاب (معلول )جلوگیری شود.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا، پروفسور محمدحسن كریمی نژاد روز چهارشنبه در آیین افتتاح بنای 48 ستون ماندگار، مركز تخصصی ژنتیك رعد برای معلولان جسمی حركتی در كرمان اضافه كرد: هدف اصلی رعد كمك به افرادی است كه در اجتماع شناخته نشده اند و از استعداهای آنها استفاده نمی گردد.
وی ادامه داد: این مجتمع به دنبال آن است كه افراد توان یاب را از كنج اتاق ها بیرون آورده و بعد از آموزش، باعث شادمانی آنها و خانواده هایشان شود.
وی هزینه انجام شده برای ساخت مجتمع 48 ستون ماندگار را 60 میلیارد ریال ذكر كرد و ادامه داد: این مجتمع در زمینی به مساحت سه هزار و 189 مترمربع و با زیربنای پنجهزار و 87 مترمربع تولید شده است.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هم در این مراسم اظهار داشت: مجتمع رعد حاصل یك نگاه خیر و اندیشه پرارزش است وامیدواریم هر روز شاهد تعالی، رشد و بزرگی این مجموعه باشیم.
علی اكبر حقدوست اضافه كرد: پروفسور كریمی نژاد پدر ژنتیك ایران دارای روح بزرگی است و نقش بسزایی در زندگی افراد دارد و افرادی كه جهت راه اندازی مجتمع رعد به ایشان كمك كرده اند هم روح نوعدوستی را در جامعه متبلور می كنند.
وی خاطرنشان كرد: كمك به افراد معلول در قالب مجتمع رعد باعث افزایش عشق، دوستی و محبت در دل آدم ها می گردد.
یكی از خیران مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد كرمان هم در این مراسم اظهار داشت: تابحال 592 نفر در مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد كرمان پذیرش شده اند كه از این تعداد 428 نفر بعد از فراگیری آموزش های لازم مرخص شده اند و 325 فقره گواهینامه های فنی و حرفه ای یا صنایع دستی هم برای این افراد صادر گردیده است.
سید عبدالحسین محمدی با اشاره به اینكه خدمات مجتمع رعد به توان یابان وخانواده آنها مجانی است، عنوان كرد: یكی از اهداف این مجتمع پیشگیری از معلولیت ها است.
محمدی بیان كرد: مجتمع آموزشی رعد كرمان دارای پنجهزار و 87 مترمربع مساحت و سه هزار و 189 مترمربع زیربنا است كه در دو طبقه تولید شده است.
وی تصریح كرد: طبقه زیرزمین مجتمع آموزشی رعد كرمان شامل توانبخشی كودكان توان یاب، واحد آموزش موسیقی، فروشگاه و نمایشگاه تولیدات توان یابان و بخش های خدماتی و فنی است و در طبقه همكف این مجتمع هم مركز مشاوره ژنتیك و بخش اداری شامل مدیریت، سالن جلسات، روابط عمومی، دبیرخانه، بایگانی، مانیتورینگ، سالن انتظار، كتابخانه و.... دایر است.
محمدی اضافه كرد: طبقه دوم مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد كرمان هم شامل سالن های چندمنظوره، آشپزخانه، نمازخانه، انبار، رختكن و سرویس های بهداشتی است.
معاون اداره كل بهزیستی استان كرمان هم اظهار داشت: كاركرد اصلی مجموعه رعد تولید باور توانستن است.
علیرضا اسدی اضافه كرد: مجموعه رعد شریك اجتماعی در توانمندسازی معلولان است و در حوزه های پیشگیری های اولیه و ثانویه اقدامات بسیار خوبی داشته است.
مجتمع آموزشی و بهداشتی رعد كرمان عرضه دهنده خدمات كاملا مجانی است و در حوزه های ژنتیك، آموزش توان یابان، توانبخشی توان یابان، اشتغال توان یابان و خدمات فرهنگی رفاهی توان یابان فعالیت می كند.
7440/ 5054


1397/02/20
21:01:22
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی