جشنواره گیاهان دارویی در رشت برگزار گردید

جشنواره گیاهان دارویی در رشت برگزار گردید

دكتر ایزی: رشت - دومین جشنواره گیاهان دارویی و داروهای گیاهی روز شنبه از جانب دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان در دانشكده داروسازی واقع در لاكان رشت برگزار گردید.


دبیر این جشنواره در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دومین جشنواره گیاهان دارویی و داروهای گیاهی به همت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان و با همكاری گروه فارماكوگنوزی دانشكده داروسازی این دانشگاه، برگزار گردید.
فاطمه یوسف بیگ با اشاره به برگزاری این جشنواره در جهت اهداف بسته توسعه دانش گیاهان دارویی تصریح كرد: گیاه درمانی در بیماری های رایج، توان تولید فرآورده های طبیعی در ایران، داروسازی سنتی و معرفی برخی گیاهان دارویی بومی استان گیلان از محورهای این جشنواره بود.
وی بازدید شركت كنندگان از باغ گیاهان دارویی دانشكده داروسازی در سایت لاكان رشت را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان و اظهار نمود: عملیات اجرایی این باغ از سال 95 شروع شد و فروردین 96 مورد بهره برداری قرار گرفت كه در زمان حاضر، حدود 150 گونه دارویی درختی، درختچه ای، علفی و تعدادی گونه های تزئینی در این باغ كاشته شده است.
یوسف بیگ با اشاره به بهره مندی از باغ گیاهان دارویی دانشكده كشاورزی برای آموزش دانشجویان داروسازی اضافه كرد: در ترم جدید از این باغ برای كلاس های آموزشی دانشجویان بهره گرفته شده است.
استان گیلان به علت بارش های فراوان و داشتن خاك حاصلخیز، از نظر پوشش گیاهان دارویی بسیار غنی است. گل گاو زبان، گزنه، علف چای، عروسك پشت پرده، گل انگشتدانه، زولنگ، كوله خاس، آقطی سیاه و بادرنج بویه همچون گیاهان بومی دارویی استان گیلان است.
7286 /6030


1397/02/23
15:11:50
5.0 / 5
4832
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی