مدیركل فرآورده های طبیعی سازمان غذا و دارو اعلام كرد

ورود مكمل های امریكایی به ایران ممنوع گردید

ورود مكمل های امریكایی به ایران ممنوع گردید

دكتر ایزی: مدیر كل فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو از ممنوعیت واردات مكمل های تولید امریكا به ایران اطلاع داد.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، دكتر مهناز خانوی روز چهارشنبه در نشست خبری ششمین همایش مكمل های غذایی و رژیمی تصریح كرد: فرآورده های مكمل تولید داخل از محل كارخانه تا عرضه به صورت مستمر تحت نظارت سازمان غذا و دارو قرار دارد.
وی با تاكید بر این مسئله كه مكمل های تولید داخل به لحاظ كیفی قابل رقابت با مشابه خارجی است، اضافه كرد: به جهت اینكه ادعاهای مكمل های وارداتی در سطح عرضه اصلاح شود، ما نمونه هایی از این محصولات را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده تا بتوانیم سلامت محصولات وارداتی را تضمین نماییم.
خانوی با اشاره به شروع نظارت های سازمان غذا و دارو با همكاری سندیكا در سطح عرضه، ادامه داد: برپایه تصمیم سازمان غذا و دارو برای آن دسته از فرآورده های مكمل وارداتی كه مشابه داخلی آنها از كیفیت و كمیت لازم برخوردار است، ممنوعیت ورود صادر گردیده است. به صورتی كه هم اكنون ۴۰ فرآورده كه مشابه تولید داخل دارند اجازه ورود ندارند. همینطور ۲۰ فرآورده دیگر هم به لیست منع ورود مكمل ها اضافه می گردد.
مدیركل فرآورده های طبیعی سازمان غذا و دارو همینطور از ممنوعیت واردات تمامی فرآورده های مكمل تولید آمریكا به كشور اطلاع داد و تصریح كرد: برپایه تصمیم سازمان غذا و دارو، ثبت واردات مكمل های آمریكایی به ایران امكان پذیر نبوده و فقط برای آن دسته از فرآورده های تولید كه قبلا مجوز دریافت داشته اند تا آخر سال ۹۷ امكان واردات وجود دارد.
خانوی تاكید كرد: تصمیم ما در جهت ممنوعیت واردات فرآورده های مكمل از كشور آمریكا برپایه تولیدات مشابه آنها در داخل و همینطور واردات این محصولات از اروپا اتخاذ شده است. ازاین رو نیازی به واردات مكمل از آمریكا نیست.
وی در ارتباط با مكمل های ورزشی هم تصریح كرد: متأسفانه این دسته از مكمل ها اغلب در فضاهای غیر استاندارد تولید و عرضه می گردد كه محتویات آنها را مواد تحریك كننده و هورمون ها تشكیل می دهد.
خانوی تصریح كرد: هر نوع فرآورده مكمل وارداتی می بایست برچسب اصالت داشته و برپایه تصمیم وزارت بهداشت، عرضه این محصولات فقط در سطح داروخانه ها قانونی است.
مدیركل فرآورده های طبیعی سازمان غذا و دارو خاطرنشان كرد: برای مكمل های تولید داخل علامت سیب سلامت و مكمل های وارداتی برچسب اصالت بعنوان تأیید سازمان غذا و دارو برای سلامت این محصولات تلقی می گردد.

1397/02/26
15:19:18
5.0 / 5
4877
تگهای خبر: دارو , سلامت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی