دبیر كنگره اورولوژی ایران مطرح كرد؛

چهارمین سرطان شایع در ایران، اهمیت تشخیص سرطان پروستات

چهارمین سرطان شایع در ایران، اهمیت تشخیص سرطان پروستات

دكتر ایزی: دبیر بیست و یكمین كنگره بین المللی اورولوژی ایران، از تاسیس مركز رجیستری سرطان پروستات در بیمارستان امام(ره) تهران اطلاع داد و اظهار داشت: سرطان پروستات در رتبه چهارم سرطان های شایع كشور قرار دارد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، دكتر محمدرضا نوروزی در بیست و یكمین كنگره بین المللی اورولوژی ایران در ارتباط با سرطان پروستات، تصریح كرد: با عنایت به اینكه سرطان پروستات یكی از شایع ترین سرطان ها در دنیا و ایران به حساب می آید و بر طبق این كه آمارهای وزارت بهداشت نشان داده است این سرطان رتبه چهارم سرطان های شایع در كشور را به خود مختص كرده است، تاسیس مركز رجیستری سرطان پروستات در بیمارستان امام خمینی، مركز تحقیقات سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی مد نظر قرار گرفت. وی اضافه كرد: تشخیص صحیح و درمان كامل این سرطان امروزه مهیا است و به منظور ثبت اطلاعات بیماران مبتلا و پیگیری درمان های آنها همینطور بازتوانی بیماران مبتلا از جانب وزارت بهداشت، مركز تحقیقات سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی وابسته به دانشگاه علوم پزشكی تهران در بیمارستان امام خمینی استقرار یافت تا هسته اصلی ثبت اطلاعات سرطان های ادراری و تناسلی باشد. دبیر بیست و یكمین كنگره بین المللی اورولوژی ایران ادامه داد: سرطان پروستات تشخیص زودرس آن در مراحل اولیه می تواند با بهبود كامل بیمار همراه بوده و از هزینه های آتی در این بیماران جلوگیری كند. نوروزی بیان داشت: آمارها نشان داده است كه بین ۵ تا ۱۰ درصد بیماران مبتلا به سرطان پروستات در مراحل پیشرفته بیماری شان تشخیص داده می شود كه این مسئله هزینه های هنگفتی همچون هزینه هورمون درمانی، رادیوتراپی و بازتوانی بیماران را با عنایت به بروز عوارضی كه از سرطان رخ می دهد به همراه دارد. دبیر انجمن جراحان كلیه و مجاری ادراری اظهار داشت: ازاین رو ثبت اطلاعات دقیق بیماران مبتلا به منظور پیگیری صحیح بیماران ضروری می باشد و با عنایت به اینكه از حدود ۱۰ سال قبل مركز تحقیقات سرطان های دستگاه ادراری(UROC) پیگیر ثبت اطلاعات بیماران مشكوك به سرطان پروستات بوده و تابحال بیش از ۴ هزار مورد مشكوك ثبت و پیگیری شده با عنایت وزارت بهداشت، ثبت و پیگیری بیماران مبتلا سرطان پروستات سراسر كشور با همكاری دیگر مراكز آموزشی و درمانی همینطور اورولوژی به این مركز سپرده شد.
نوروزی اعلام نمود: این مركز با جذب حمایت مالی از خارج دانشگاه و اهدای یك دستگاه فیوژن بیوپسی پروستات از سوی وزیر بهداشت نخستین مركز هوشمند تشخیص و ثبت سرطان پروستات در بیمارستان امام خمینی است و در طول كنگره سال جاری نخستین جلسه متخصصین سرطان پروستات در حاشیه كنفرانس اورولوژی تشكیل و این سرطان شایع كه صدمه فراوانی به زندگی خانوارها تولید می كند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وی بیان داشت: این سرطان جزء سرطان هایی بوده كه می تواند بدون علامت باشد و تنها با بررسی تست آزمایشگاهی (PSA) می توان به آن مشكوك شد و تشخیص بیماری را داد. دبیر انجمن جراحان كلیه و مجاری ادراری ایران تصریح كرد: كسانی كه در خانواده آنها سابقه سرطان پروستات وجود داشته بخصوص در خانواده پدری، باید نسبت به پیگیری سریع و تشخیص زودهنگام این بیماری اقدام نمایند.

1397/03/29
15:01:55
5.0 / 5
5320
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی