رئیس موسسه رازی:

دغدغه اصلی موسسه رازی تولید آمادگی برای مقابله با شرایط آینده است

دغدغه اصلی موسسه رازی تولید آمادگی برای مقابله با شرایط آینده است

دكتر ایزی: كرج- رئیس موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی اظهار داشت كه ما برای امروز دغدغه ای نداریم چونكه اقدامات لازم انجام شده و واكسن به میزان مورد نیاز در دسترس می باشد اما دغدغه اصلی پیش بینی شرایط آینده و تولید آمادگی برای مقابله با آن شرایط است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا، دكتر علی اسحاقی روز شنبه در نشست هم اندیشی با اعضای گروه علوم دامپزشكی فرهنگستان علوم كه در موسسه رازی برگزار شد،  تغییر رویكرد مسئولان تصمیم گیر به حوزه واكسن را یك لزوم دانست و اضافه كرد: كمك به حل چالش های موسسه رازی تلاش به منظور حفظ منافع ملی است.
وی تصریح كرد: موسسه رازی ظرفیت های فراوانی برای تولید و تحقیقات كاربردی دارد كه می تواند  علاوه بر تامین نیازهای كشور در زمینه واكسن و فرآورده های بیولوژیك، از خروج ارز هم جلوگیری كند.
وی ادامه داد: با وجود همه مشكلات، تولید در این مجموعه ادامه دارد و این كار پرارزش و بزرگی است كه با همت عالی تك تك همكاران ما در موسسه رازی انجام می گردد.
رئیس موسسه رازی با اشاره به اینكه به رغم مشكلات مختلف اما طبق برنامه ای هماهنگ با سازمان دامپزشكی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی مشكلی برای تامین واكسن نداریم و نخواهیم داشت، تصریح كرد: موسسه رازی از دیرباز جایگاهی برجسته نه تنها در كشور كه در منطقه و دنیا داشته و از قدیمی ترین مجموعه های واكسن ساز دنیا است اما متاسفانه با بی مهری از جانب تصمیم گیران روبه رو بوده و ظرفیت های واقعی آن مغفول مانده است.
وی با اشاره به اینكه احیای جایگاه واقعی موسسه رازی مستلزم حمایت مسئولان ارشد كشور است، خاطرنشان كرد: امروز بیش از هر چیز به تغییر رویكرد مسئولان و نهادهای تصمیم گیر و تاثیر گذار كشورمان نیازمندیم تا اهمیت و لزوم حفظ موسسه رازی را به درستی درك كنند.
رئیس موسسه رازی كمك به حل چالش های این مجمول چالش های این مجموعه را برای حفظ منافع ملی عنوان نمود و اضافه كرد: دست همه افرادی را كه برای حفظ سرمایه های كشور و تامین سلامتی مردم تلاش می كنند به گرمی می فشاریم و با وجود تنگناهای موجود اما با عزمی راسخ به راهمان ادامه می دهیم.
در نشست هم اندیشی اعضای گروه علوم دامپزشكی فرهنگستان علم و رئیس موسسه رازی ظرفیت ها، چالش ها و برنامه های موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست دكتر محمد وجگانی رئیس انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران، دكتر محمد قلی نادعلیان مدیر بخش دامپزشكی فرهنگستان، دكتر عباسعلی مطلبی عضو فرهنگستان علوم و سایر اعضای گروه دامپزشكی این فرهنگستان حضور داشتند.
تبیین لزوم و اهمیت وجود موسسه رازی بعنوان مجموعه ای اثرگذار و نقش آفرین در عرصه سلامت، نیاز گسترده به واكسن های كارآمد، وضعیت كنونی واكسن سازی و پیش بینی آینده این صنعت در دنیا، شرایط صنعت واكسن در ایران، عرضه راهكار جهت استفاده بهینه از ظرفیت ها و تاكید بر لزوم تغییر رویكرد مقامات ارشد كشور به حوزه واكسن همچون مباحثی بود كه در این نشست به آن پرداخته شد.
6156/ 6155


1397/05/14
14:09:55
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی