گروه پیراپزشكی به دانشكده علوم پزشكی آبادان افزوده شد

گروه پیراپزشكی به دانشكده علوم پزشكی آبادان افزوده شد

دكتر ایزی: آبادان - معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشكده علوم پزشكی علوم آبادان اظهار داشت: مجوز گروه علمی پیراپزشكی با عنایت به توسعه زیرساخت های آموزشی دانشكده علوم پزشكی آبادان، از شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشكی كشور دریافت شد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا محمد نوری سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران تصریح كرد: با عنایت به دریافت مجوز پذیرش دانشجو در رشته های علوم آزمایشگاهی، فناوری سلامت، كتابداری، هوشبری و اتاق عمل گروه علمی پیراپزشكی به این دانشكده افزوده شد.
وی اضافه كرد: هم اكنون یك هزار و 200 دانشجو در گروه های علمی پرستاری، علوم پایه، علوم بالینی و پیراپزشكی در دانشكده علوم پزشكی آبادان تحصیل می كنند و گروه های علوم پایه و علوم بالینی هم در سال تحصیلی گذشته به گروه های علمی دانشكده اضافه شدند.
نوری دریافت مجوز پذیرش دانشجو در رشته های جدید تحصیلی را گامی در جهت ارتقاء دانشكده علوم پزشكی آبادان به دانشگاه عنوان نمود و بیان داشت: با دریافت این مجوز تعداد گروه های علمی رسمی دانشكده علوم پزشكی آبادان به چهار گروه رسید.
وی اظهار داشت: این رویداد امكان جذب هیات علمی، توسعه رشته های گروه به سمت تحصیلات تكمیلی و امكان توسعه زیرساخت های پژوهشی را فراهم می آورد.
معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشكده علوم پزشكی علوم آبادان اظهار داشت: درصدد هستیم در نیم سال اول تحصیلی 98-97 دانشكده علوم پزشكی آبادان 20 دانشجو را در رشته مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی كار پذیرش كند كه در صورت محقق شدن آن گروه علمی بهداشت هم به گروه های علمی این دانشكده اضافه می گردد.
وی به صدور مجوز آموزشی شدن بیمارستان های شهید بهشتی و آیت ‎اله طالقانی آبادان و ولیعصر(عج) خرمشهر اشاره نمود و اضافه كرد: با این اتفاق علاوه بر افزایش استانداردهای درمان هزینه های درمانی و بیمارستانی كاسته می شود و شرایط جذب پزشك، پرستار و نیروی درمانی هم تسهیل می گردد.
به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا 607 هزار نفر از خدمات 30مركز شهری، 18مركز روستایی، 132خانه بهداشت و 12 پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشكده علوم پزشكی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.
3015/7165/6068


1397/05/17
15:16:30
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی