6 مقام چینی به دنبال رسوایی در واكسن تقلبی بركنار شدند

6 مقام چینی به دنبال رسوایی در واكسن تقلبی بركنار شدند

دكتر ایزی: پكن- به دنبال بالا گرفتن رسوایی تولید واكسن تقلبی در چین، 6 تن از مقام های ارشد بهداشتی و دارویی این كشور از مقامشان بركنار شدند.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا تارنمای یی سی چین روز یكشنبه گزارش كرد رییس اداره دارو و مواد غذایی چین به همراه چهار نفر دیگر از همین اداره و معاون موسسه ملی كنترل مواد غذایی و دارویی چین همچون بركنار شدگان هستند.
دولت چین در پنج سال قبل سختگیری در بحث داروسازی و تولید مواد غذایی را بیشتر كرده و تاكید كرده است با كسانی كه خطا كنند، بشدت برخورد خواهد نمود.
در هفته های اخیر تولید نوعی واكسن قلابی بیماری هاری به علت مخاطرات پزشكی و بهداشتی برای چین و كشورهای دیگر، واكنش های شدیدی در داخل كشور به دنبال داشته است به صورتی كه رهبران چین را هم به موضع گیری وا داشت.
این واكسن تقلبی مصارف بهداشتی و پزشكی دارد و توسط شركت 'چانگ شنگ چانگ چون' در استان 'جی لین' چین تولید شده بود این شركت سال قبل هم استاندارد واكسن 'دی تی پی' را نقض كرده بود.
پیش از این تولید این شركت متوقف شده و شورای دولتی چین مكانیسم ویژه كاری را در این مورد بوجود آورده و با اعزام تیم بازرسی به این شركت رسیدگی درباره آن را آغاز كرده بود پلیس هم افراد مظنون را برای رسیدگی دستگیر كرده بود.
اطلاعات دقیقی درباره سایر واكسن های این شركت منتشر نشده است اما واكسن هاری تقلبی این شركت به یك مساله جدی تبدیل گشته بود دولت محلی هم بی درنگ تولید واكسن هاری و دیگر واكسن های این شركت و همه تولیدات دارویی آن را متوقف و پروانه كار آن را هم لغو كرده بود.
كارشناسان مسایل بازرگانی بین الملل معتقد هستند مبحث تولید واكسن تقلبی به چهره چین در جهان هم لطمه می زند و به این مساله باید سریع رسیدگی شود.
'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین هم پیشتر ضمن تاكید بر مجازات عاملان تولید واكسن، خواهان آن شده بود كه هر پیشرفتی در این پرونده فورا به اطلاع مردم برسد و به نگرانی ها و واكنش های مردم به درستی و با دقت پاسخ داده شود.
دستگیری و بازداشت این افراد در شبكه های اجتماعی هم با واكنش مثبت مردم و فعالان اجتماعی همراه شده است.
آساق**231**1904**


1397/05/28
23:34:01
5.0 / 5
4892
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی