فعالیت موسسه رازی باعث كاهش واردات واكسن شده است

فعالیت موسسه رازی باعث كاهش واردات واكسن شده است

دكتر ایزی: كرج- مدیركل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشكی كشورگفت: فعالیت های تحقیقاتی و تولیدی موسسه سرم سازی رازی در كاهش وابستگی كشور به واردات واكسن دامی و انسانی موثر است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایرنا ازروابط عمومی موسسه رازی، مدیركل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشكی كشور روز یكشنبه در بازدید موسسه رازی درحصارك كرج اضافه كرد: اكنون تولید بخش عمده ای از واكسن های مورد نیاز سازمان دامپزشكی كشور در این موسسه انجام می گردد.
دكتر سید بهمن نقیبی اضافه كرد: این موسسه مهم ترین بازوی سازمان دامپزشكی كشور بوده و می بایست همكاری ها گسترش یابد.
وی اظهار داشت: با عنایت به جایگاه حساس موسسه رازی در تولید و تامین فرآورده های بیولوژیك مورد نیاز كشور، ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت ها و گسترش تعامل با این مجموعه، بیشتر از پیش احساس می گردد.
نقیبی بیان داشت: موسسه رازی با تولید فرآورده های بیولوژیك و واكسن و سازمان دامپزشكی با بهره مندی از این تولیدات برای غلبه برمشكلات جامعه دامپروری، اهداف مهمی را دنبال می كنند كه نتیجه آن حفظ تولید دامی، اشتغالزایی وحتی ورود به بازارهای صادراتی است.
 مدیركل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی سازمان دامپزشكی كشور تصریح كرد: تمام تلاش این سازمان و موسسه رازی تولید شرایط پایدار وكاهش واردات فرآورده های بیولوژیك به كشور است؛ به عبارتی فعالیت های این 2 مجموعه در موازات یكدیگر قرار دارد.
موسسه تحقیقات واكسن وسرم سازی رازی با بیشتر از 90 سال قدمت در منطقه حصارك كرج فعالیت می كند.
6156/ 6155


1397/07/30
12:37:14
5.0 / 5
4684
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی