عفونت علت پنجم مرگ و میر نوزادان در كشور است

عفونت علت پنجم مرگ و میر نوزادان در كشور است

دكتر ایزی: تهران - رئیس پنجمین كنگره سلامت نوزادان ایران با اشاره به عرضه جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی عفونت های نوزادان در این كنگره اظهار داشت: مرگ و میر نوزادان در اثر عفونت در كشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته بالا بوده اما در كشور ما این آمار كاهش یافته و هم اكنون عفونت علت پنجم مرگ و میر نوزادان است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از انجمن پزشكان نوزادان ایران، دكتر هادی سماعی در آستانه برگزاری پنجمین كنگره سلامت نوزادان ایران، بیان داشت: عفونت های نوزاد می تواند از زمانی كه نوزاد در شكم مادر قرار دارد تولید شود، همینطور عفونت ها شامل عفونت نوزاد حین زایمان و عفونت های نوزاد تا آخر دوران نوزادی است كه در واقع دوران نوزادی 28 روز اول زندگی نوزاد را شامل می گردد.
وی اضافه كرد: درمان عفونت های نوزادی برحسب اینكه چه زمانی نوزاد مبتلا به میكروب شده متفاوت می باشد ولی به صورت كلی نوزاد یك روزه اصولاً مشكل عفونت آن تنفسی است و این مسأله هم سبب تنگی نفس در آن و نیاز به اكسیژن دارد.
رئیس پنجمین كنگره سلامت نوزادان ایران اظهار داشت: عفونت های نوزادی به دو دسته زودرس (در هفته اول) و دیررس (بعد از یك هفتگی) تقسیم می گردد كه علایم هر كدام از این عفونت ها متفاوت بوده و درمان متفاوتی هم دارد.
وی افزود: همینطور عفونت ها در نوزادان اصولاً به دو دسته سطحی و شدید تقسیم می گردد كه در نوع سطحی و جلدی ضایعات پوستی و یا چشم نوزاد دچار عفونت می گردد ولی در عفونت های شدیدتر اعضای داخلی بدن نوزاد گرفتار شده كه باید نوزاد را بستری كرد و آنتی بیوتیك وریدی برای آن تجویز شود.
سماعی تصریح كرد: مرگ و میر نوزادان در اثر عفونت در كشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته بالا بوده ولی خوشبختانه در كشور ما این آمار كاهش یافته و هم اكنون عفونت علت چهارم و پنجم مرگ و میر نوزادان است.
وی تصریح كرد: محور اصلی این كنگره عفونت های دوران نوزادی است و جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی عفونت های نوزادان با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در این كنگره مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینكه پنجمین كنگره سلامت نوزادان ایران همراه با كنگره پرستاری سلامت نوزادان 1 تا 3 آذر در مركز همایش های رازی برگزار می شود، اضافه كرد: همینطور مصرف بجا و به موقع آنتی بیوتیك و یا مصرف بیجا و بدون نیاز آنتی بیوتیك در نوزادان از دیگر مباحثی است كه در این كنگره مورد توجه قرار خواهد گرفت.
این فوق تخصص نوزادان اضافه كرد: علاقمندان جهت كسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.inhcongress.com رجوع كنند.
علمی ** 1201 **1440


1397/08/29
14:46:36
5.0 / 5
4954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی