عضو هیات مدیره انجمن راینولوژی ایران هشدار داد؛

وجود بوتاكس تقلبی و چینی در بازار

وجود بوتاكس تقلبی و چینی در بازار

دكتر ایزی: عضو هیات مدیره انجمن راینولوژی ایران ضمن اخطار در مورد فروش بوتاكس های تقلبی و چینی در بازار، اظهار داشت: مراحل تولید بوتاكس در كارخانه باید به درستی صورت گیرد تا دارو خلوص كافی داشته باشد.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، سیدبهزاد پوستی، در شانزدهمین كنگره بین المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو بینی و سر و گردن ایران در ارتباط با درمان های غیرتهاجمی در زمینه زیبایی، تصریح كرد: استفاده از دستگاه های لیزر مختلف، رادیوفركوئنسی، التراسوند، پركننده ها و بوتاكس و...، همچون اقدامات درمانی غیرتهاجمی در حوزه زیبایی به شمار می روند كه هر كدام از این اقدامات به تنهایی و یا به صورت تركیبی برپایه نیاز بیمار سفارش و انجام می شوند ازاین رو لازم است مشاوره مناسب پیش از این درمان ها برای متقاضیان صورت پذیرد. به صورت مثال لیزر معجزه نمی كند و گاهی نیاز است همزمان اقدام غیرتهاجمی دیگری همراه با آن صورت گیرد. وی در مورد بوتاكس اظهار داشت: بوتاكس درابتدا برای كارهای درمانی مورد استفاده قرار گرفت و سپس در حوزه زیبایی بدان توجه شد به صورت مثال بوتاكس برای كمك به بیماران مبتلا به استرابیسم (انحراف چشم)، مورد استفاده قرار می گرفت و به تدریج ازآن درزمینه های درمانی دیگر استفاده شد. عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشكی ایران اظهار داشت: مراحل تولید بوتاكس می بایست به درستی صورت گیرد تا دارو خلوص كافی داشته باشد و ما را به نتیجه مورد قبول برساند ولی متأسفانه در بازار بوتاكس های تقلبی و چینی كه مراحل تولیداستاندارد ندارند به فروش می رسند كه این مسئله می تواند بیمار را گرفتار عارضه دارویی نماید و چنانچه دوزآن صحیح نباشد از این جنبه هم برای بیمار عوارضی به همراه خواهدداشت. این متخصص گوش و حلق و بینی اظهار داشت: تزریق بوتاكس امكان دارد در بعضی بیماری ها و وضعیت سلامت متقاضیان به صلاح نباشد، نكته قابل توجه دیگر فردی است كه تزریق بوتاكس را انجام می دهدكه می بایست از اطلاعات علمی مورد نیاز برخوردار باشد، بنابراین سفارش می گردد متقاضیان این تزریق از دریافت خدمات بوتاكس توسط مراكز و افراد فاقد صلاحیت مثل آرایشگاه ها اجتناب كنند. پوستی اظهار داشت: افرادی كه بوتاكس برای آنها جهت رفع خطوط صورت كه خیلی عمیق نشده اند استفاده می گردد باید 4 تا 6 ماه بعد باردیگر آنرا تكرار كنند كه این امربه خاطرطول مدت تاثیردارواست. عضو هیات مدیره انجمن راینولوژی ایران در مورد پركننده ها بعنوان بخش دیگری از درمان های غیرتهاجمی زیبایی اظهار داشت: امروزه به عنوان پركننده ازمتداولترین روش ها استفاده از ژل های هیالورونیك و چربی بدن می باشند و ژل های دائمی بعلت عفونت وجابجایی كنار گذاشته شده اند. تاثیرپركننده های ذكرشده حدود۶ ماه است كه بعد از این مدت زمانی نیاز به تكرار دارند. وی در مورد لیزر اظهار داشت: لیزر برای لایه برداری و اصلاح سطح پوست و تحریك كلاژن سازی پوست می تواند مؤثر باشد كه این مسئله باید توسط افراد حرفه ای و پزشكان متبحر صورت گیرد. عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشكی ایران در مورد استفاده از دستگاه های رادیوفركوئنسی اظهار داشت: این روش لایه های سطحی پوست را اصلاح و كلاژن سازی را تقویت می كند، دستگاه التراسوند برای لایه های عمیق ترپوست استفاده می شوند كه سبب تاثیر بر كلاژن ناحیه و همینطور دوباره سازی زنجیره آن در محل درمان می گردد، برای حفظ نتایج و فواید درمان های غیرتهاجمی زیبایی نزدبیماران لازم است درفواصل زمانی خاصی این اقدامات تكرارشوند.

تجهیزات ارتودنسی از پوشش ارز دولتی خارج شد نایب رئیس انجمن ارتودنتیست های ایران با اشاره به عدم اختصاص ارز دولتی به تجهیزات ارتودنسی، اظهار داشت: این مسئله به معنای حداقل دو برابر شدن قیمت كالاهای ارتودنسی است. به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، فرهاد جعفری، در آستانه برگزاری سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنتیست های ایران، اظهارداشت: تا حدود یك ماه پیش به اقلام ارتودنسی ارز دولتی تعلق می گرفت. البته به علت اینكه روند تخصیص ارز و واردات و ترخیص كالا در چند ماه گذشته بسیار پیچیده شده بود و شركت های وارد كننده مواد و لوازم دندانپزشكی درگیر كاغذبازی و آیین نامه های مختلف شده بودند خیلی از شركت ها به سختی موفق به واردات تجهیزات ارتودنسی می شدند. وی ادامه داد: این مسئله سبب شد كه شاهد كمبود بعضی از لوازم ارتودنسی در بازار باشیم با این وجود از حدود یك ماه پیش به صورت كلی اختصاص ارز دولتی به تجهیزات ارتودنسی متوقف گردید و این لوازم از گروه یك اولویت كالایی به گروه دو انتقال یافت ازاین رو شركت ها باید تجهیزات ارتودنسی را با ارز نیمایی خریداری كنند. دبیر اجرایی سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنتیست های ایران افزود: این مسئله به معنای حداقل دو برابر شدن قیمت كالاهای ارتودنسی است و از سویی افزایش سایر هزینه های مطب های دندانپزشكی هم بر این مشكل دامن زده و در نهایت هزینه های درمان ارتودنسی را افزایش داده است. جعفری اظهار داشت: دستگاه هایی همچون وزارت بهداشت و اداره تجهیزات پزشكی در این زمینه می توانند اقدامات موثر را جهت اختصاص ارز دولتی به تجهیزات ارتودنسی انجام دهند و انجمن هم در حال نامه نگاری های لازم در این زمینه می باشد. هرچند كه می دانیم به علت اعمال تحریم ها تامین ارز تمام كالاها با مشكلاتی مواجه می باشد ولی لازم است كه حداقل بعضی از اقلام پر مصرف ارتودنسی تحت پوشش ارز دولتی قرار گیرند. وی تصریح كرد: زمانی كه هزینه های ارتودنسی و دندانپزشكی افزایش یابد مردم انجام این درمان های مهم را به تأخیر انداخته یا از آن صرف نظر می كنند. این مسئله تبعات و مشكلات مختلفی را به همراه داشته و سلامت دندان افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد. به صورت مثال پوسیدگی های دندانی افزایش و بیماری های لثه فرد را تهدید خواهد نمود و از سویی نازیبایی ناشی از مشكلات دندانی فكی می تواند اعتماد به نفس فرد را به خطر انداخته و سلامت روان او را هم دستخوش تهدید قرار دهد.

1397/09/07
18:28:58
5.0 / 5
4869
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی