معاون پرستاری وزارت بهداشت عنوان كرد؛

سهم ۲۵ درصدی گروه های پرستاری در تولید علم در حوزه سلامت

سهم ۲۵ درصدی گروه های پرستاری در تولید علم در حوزه سلامت

دكتر ایزی: معاون پرستاری وزارت بهداشت، اظهار داشت: شبكه های تحقیقات پرستاری باید اعضای هیات علمی را برای حل مشكلات نظام سلامت دعوت كنند تا تا شاهد افزایش بهره وری تحقیقات در حوزه پرستاری باشیم.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، مریم حضرتی، در مجمع عمومی شبكه تحقیقات پرستاری كه در كتابخانه مركزی دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار شد، گفت: شبكه مراكز تحقیقاتی یكی از مهم ترین رویدادهای اخیر پرستاری است كه مهم ترین هدف آن كمك به حل مشكلات نظام سلامت است.

وی اشاره كرد: سهم گروه های پرستاری در تولید علم در حوزه سلامت ۲۵ درصد بوده و در منطقه نیز، در حوزه تحقیقات پرستاری رتبه سوم را به خود اختصاص داده كه این امر جای بسی افتخار است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، ارتقای سطح سلامت مردم در حیطه پرستاری را مهم دانست و اشاره كرد: اهمیت شبكه های تحقیقاتی دولتی و یا خصوصی در این است كه همه با هم همراه و همسو در یك جهت تلاش كنند و هدف شكل گیری آنها حل مشكلات نظام سلامت باشد.

وی؛ وزارت بهداشت، بخش خصوصی حوزه بهداشت و درمان و جامعه را سه ركن اصلی در شبكه های تحقیقاتی دانست و اظهار داشت: نباید شبكه ها را متعلق به بخشی از وزارت بهداشت دانست و این با ماهیت وجودی شبكه ها در تناقض است. از جانب دیگر ۹۷ درصد بودجه حوزه سلامت از راه دولت و از جانب وزارت بهداشت پرداخت می شود، پس شبكه ها در تعامل با وزارت بهداشت بوده و مستقل از آن نیستند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، تصریح كرد: شبكه های تحقیقات پرستاری باید اعضای هیات علمی را از همه مراكز پژوهشی و دانشگاهی به همكاری برای حل مشكلات سلامت مردم دعوت كنند و انتظار داریم توسعه شبكه سازی مراكز تحقیقاتی از ۱۶ مركز موجود تا ۳۰ مركز افزایش یابد تا شاهد افزایش بهره وری تحقیقات در حوزه پرستاری باشیم.

وی اشاره كرد: با استقرار این شبكه ها و پیاده سازی روش های مناسب و همین طور پژوهش های كاربردی و تجاری سازی دانش، امید است كه كیفیت و كمیت پژوهش های علوم پزشكی متحول شده و تاثیر آن در سلامت نمود یابد.

تشریح اهداف شبكه ملی تحقیقات پرستاری، تشكیل هیات موسسه و اهداف راهبردی، نظام نوین اطلاعات پژوهشی پزشكی كشور، سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی علوم پزشكی، سامانه خبره یاب و نمایش رهنمودهای ارشادی همچون موضوعاتی بود كه در نشست مجمع عمومی شبكه تحقیقات پرستاری مورد بررسی قرار گرفت.

درانتها این نشست، با حضور عباس نجاری نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تشكیل شورای راهبردی و انتخاب ریاست این شبكه رای گیری انجام شد و بر طبق این رای گیری، خانم دكتر اسكویی، رئیس قبلی این شبكه، باردیگر بعنوان ریاست شبكه برگزیده شد.

1397/09/12
14:09:45
5.0 / 5
4689
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی