در ۶ استان و همراه با نظام ارجاع الكترونیك صورت می گیرد

نوبت دهی اینترنتی در بیمارستان ها از سال آینده

نوبت دهی اینترنتی در بیمارستان ها از سال آینده

دكتر ایزی: معاون درمان وزارت بهداشت از اجرای نوبت دهی اینترنتی، به همراه نظام ارجاع الكترونیك در شش استان آگاهی داد.دكتر قاسم جان بابایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اجرای نظام ارجاع الكترونیك و نوبت دهی اینترنتی در شش دانشگاه علوم پزشكی گلستان، مازندران، بابل، زنجان، گیلان و تبریز در سال آینده، اظهار داشت: هم اكنون هم نوبت دهی اینترنتی را در مراكز درمانی داریم و بیماران می توانند از این طریق برای دریافت نوبت اقدام نمایند، اما آنچه مدنظرمان است این است كه نوبت دهی اینترنتی و الكترونیك را همراه با نظام ارجاع پیش بریم.

وی با اشاره به اینكه اجرای نوبت دهی الكترونیك در چارچوب نظام ارجاع الكترونیك از اولویت های كاری ما در این شش استان است، اضافه كرد: امیدواریم بتوانیم در بستر نظام ارجاع، نسخه نویسی الكترونیك، نوبت دهی اینترنتی و استحقاق سنجی خدمت را هم پیش بریم. در استحقاق سنجی خدمت، مشخص می شود كه آیا بیمار به یك خدمت نیاز دارد یا خیر؟.

جان بابایی افزود: بر این اساس زیرساخت های الكترونیك برای شش دانشگاه علوم پزشكی ذكر شده، آماده شده است. در این استان ها، كنار پزشك خانواده، نظام ارجاع الكترونیك، نوبت دهی الكترونیك و استحقاق سنجی خدمتی را انجام می دهیم. البته در سایر استان ها هم زیرساخت هایی داریم، اما این شش استان پیش رو هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت اشاره كرد: فرآیند كار به این صورت است كه بیمار به پزشك خانواده بازگشت می كند، پزشك خانواده یا پزشك سطح یك، خدماتی را كه می تواند و در حیطه مسئولیتش است، برای بیمار انجام داده و در صورتی كه بیمار به دریافت سطح بالاتری از خدمات نیاز داشته باشد، پزشك سطح یك، علاوه بر اینكه او را به سطح بالاتر نمایش خدمت ارجاع می دهد، برایش به صورت اینترنتی و الكترونیكی نوبت هم می گیرد.
1397/12/17
00:47:22
5.0 / 5
4384
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی