برای دیگران آرزوی خوب داشته باشید

برای دیگران آرزوی خوب داشته باشید

به گزارش دكتر ایزی بررسی ها نشان داده است افراد می توانند با آرزوی خوب داشتن برای دیگران سلامت خویش را بهبود دهند.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، خیلی از افراد بر این باورند كه كمك كردن به دیگران از راه مشاركت در امور خیریه و داوطلبانه آنان را شادتر ساخته و باعث می شود حال بهتری داشته باشند. محققان در مطالعات جدید خود به بررسی بیشتر در این خصوص پرداخته و متوجه شدند كه تنها داشتن آرزوی خوب برای دیگران تاثیر مثبتی بر سلامت روان دارد.
رفتن به مسافرت، پیاده روی كردن یا حضور در جمع دوستان همچون راهكارهایی هستند كه از استرس می كاهند و می توانند به مقابله با استرس های ناشی از زندگی مدرن كمك كنند. اما این سوال مطرح است كه كمك كردن به دیگران چه تاثیری بر سلامت روان ما خواهد داشت؟ مطالعاتی كه قبل از این انجام گرفته از آن حكایت می كند كه مهربان بودن با دیگران، افراد را شادتر می سازد و همینطور با كمك كردن و هدیه دادن به دیگران می توان از اضطراب و استرس خود بكاهیم.
در این بررسی محققان آمریكایی از تعدادی دانشجو درخواست نمودند تا با قدم زدن در محوطه دانشگاه و برای مدت زمان ۱۲ دقیقه این سه راهكار را امتحان كنند. ابتدا از آنان درخواست شد با نگاه كردن به افراد در ذهنشان برای آنان آرزوی شاد بودن داشته باشند. سپس از آنان درخواست شد با نگاه كردن به افراد اطراف خود در مورد آرزو و احساسی كه می توانند نسبت به آنان داشته باشند فكر كنند. همینطور در مرحله سوم از آنان درخواست شد تا به این مورد فكر كنند كه چگونه می توانند نسبت به دیگران زندگی بهتری داشته باشند.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، نتایج بررسی ها نشان داد افرادی كه نسبت به دیگران مهربان هستند و برای آنان آرزوی خوب بودن دارند شادتر بوده و سطح استرس در آنان كمتر است.1398/01/11
15:16:47
5.0 / 5
5063
تگهای خبر: اضطراب , دانشگاه , سلامت , مدرن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی