واكنش وزارت بهداشت به تخلفات پولی برخی بیمارستان ها

واكنش وزارت بهداشت به تخلفات پولی برخی بیمارستان ها

دكتر ایزی: مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت درباره تخلف برخی بیمارستان ها در خصوص ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشكی و دریافت وجه خارج از صورتحساب بیمارستانی، توضیح داد.


دكتر علیرضا عسگری در گفت و گو با ایسنا، در واكنش به برخی گزارش ها در خصوص تخلف برخی بیمارستان ها و ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: طبق بسته های ابلاغی طرح تحول نظام سلامت، كاهش پرداختی از جیب مردم در حوزه سلامت و عدم ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان جزو برنامه های اصلی وزارت بهداشت بوده كه از طرف وزیر بهداشت هم مورد تاكید جدی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: متاسفانه بتازگی به صورت نادر مواردی از تخلف بیمارستان ها درباره ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه دارو و تجهیزات پزشكی و یا ارائه ملزومات پزشكی به صورت نقدی و خارج از صورت حساب بیمارستان گزارش شده است.
عسگری اشاره كرد: این در حالیست كه هر گونه ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان، در كلیه بیمارستان ها، شامل دولتی و غیر دولتی، طبق بسته های ابلاغی طرح تحول نظام سلامت، ممنوع بوده و مغایر با مصوبات و ابلاغیه های وزارت بهداشت است.
وی افزود: بر همین مبنا به كلیه معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشكی و دفاتر بازرسی عملكرد و پاسخگویی به شكایات در بیمارستان ها اعلام گردید كه با حساسیت بیشتر این موارد را پیگیری كرده و در صورت بروز تخلف، برخورد كنند. از طرفی تاكید كرده ایم كه اگر بیمارستانی به هر دلیلی در تهیه لوازم و تجهیزات مصرفی مورد نیازش گرفتار مشكل است، فورا برای رفع مشكلات شان اقدام گردد. البته در این زمینه یكی از مسائل مهم كه باید مورد توجه قرار گیرد، تحقق معوقات بیمه ای و عمل به تعهدات بیمه ها است.1398/03/20
11:45:47
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی