نتایج یك مطالعه در آمریكا نشان داد

افزایش مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ در جوانان

افزایش مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ در جوانان

به گزارش دكتر ایزی مطالعه جدیدی در مورد روند اخیر مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ در ایالات متحده آمریكا نشان داده است كه میزان شیوع این سرطان در میان افراد زیر ۵۰ سال در این كشور رو به افزایش است.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، این یافته ها هم چنین حاكیست احتمال بیشتری وجود دارد كه تشخیص این سرطان در بزرگسالان جوان در مرحله پیشرفته بیماری صورت گیرد.
تحقیقات قبلی هم نشان داده بوده كه میزان مبتلا شدن به این سرطان از دهه ۱۹۷۰ میلادی در افراد زیر ۵۰ سال افزایش یافته است اما در مطالعه اخیر، متخصصان دانشگاه تگزاس بر روند تازه شیوع سرطان روده میان بزرگسالان جوان متمركز شده اند.
متخصصان با استفاده از داده های ثبت شده در پایگاه ملی سرطان آمریكا دریافته اند كه ۱۲.۲ درصد از موارد تشخیص سرطان روده بزرگ در سال ۲۰۱۵ میلادی در این كشور مربوط به افراد زیر ۵۰ سال بوده كه در مقایسه با آمار ۱۰ درصدی آن در سال ۲۰۰۴ میلادی افزایش داشته است.
یافته ها هم چنین از آن حكایت می كند كه افزایش میزان مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ در بین بزرگسالان جوانِ شهری در این كشور صورت گرفته است نه جوانان روستایی.
علاوه بر این پزشكان علایم بیماری پیشرفته را در بیشتر از نیمی از تشخیص های سرطان روده بزرگ در بزرگسالان جوان كشف كرده اند كه در مقایسه با ۴۰ درصد در افراد بالای ۵۰ سال رقم بیشتری را نشان داده است.
تشخیص سرطان روده بزرگ در بزرگسالان جوان در آمریكا در بین تمامی افراد با سطوح درآمد مختلف افزایش یافته است. با این وجود بیشترین میزان تشخیص مربوط به قشر پردرآمدتر بوده است.
بدون در نظر گرفتن انواع سرطان پوست، سرطان روده بزرگ را می توان سومین سرطان شایع میان آمریكایی ها دانست. برآوردها حاكیست در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۴۵ هزار و ۶۰۰ نفر در این كشور به سرطان روده بزرگ مبتلا شده و از این میان ۵۱ هزار و ۲۰ نفر در اثر مبتلا شدن به این بیماری جان باخته اند.
با وجود افزایش میزان تشخیص مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ، تعداد قربانیان این سرطان در دهه های اخیر در آمریكا رو به كاهش هستند. امروزه بیشتر از یك میلیون نفر در ایالات متحده آمریكا زندگی می كنند كه از این بیماری بهبود یافته اند.
به اعتقاد متخصصان از علل احتمالی كاهش مرگ ومیرهای ناشی از سرطان روده بزرگ می توان به بهبود غربالگری و درمان این بیماری اشاره نمود. چون كه با بهبود غربالگری ها تشخیص سریع تر رخ داده و در نتیجه امكان موفقیت درمان ها هم افزوده می شود.
متخصصان سفارش می كنند افراد بالای ۴۵ سال كه در معرض خطر بالای مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ قرار دارند به صورت منظم غربالگری های این بیماری را انجام دهند. غربالگری باید شامل معاینه ای با استفاده از كولونوسكوپی یا یك آزمایش برای كشف نشانه های سرطان در نمونه های مدفوع باشد.
بنا بر گزارش سایت تخصصی مدیكال نیوز تودی، با اینكه علت دقیق افزایش میزان مبتلا شدن به سرطان روده بزرگ در جوانان آمریكایی هنوز معلوم نیست اما مطالعات اخیر نشان داده است كه دگرگونی های باكتری های روده و افزایش شمار افراد مبتلا به اضافه وزن یا چاقی می تواند در این امر موثر باشد.1398/05/02
11:58:20
5.0 / 5
4616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی