مطالعات عنوان می كنند؛

یوگا باعث تقویت مغز می شود

یوگا باعث تقویت مغز می شود

به گزارش دكتر ایزی مطالعه جدید نشان داده است برای بهبود حافظه، كنترل بر هیجانات و تقویت توانایی انجام چندین مهارت، یوگا بهترین راهكار است.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، بررسی ۱۱ مطالعه نشان داده است بین حركات یوگا، مدیتیشن و تمارین تنفسی با افزایش اندازه مناطق اصلی مغز ارتباط وجود دارد. این مناطق اصلی دخیل در تفكر، تصمیم گیری، حافظه و تنظیم هیجانات هستند.
«جسیكا دامویسیوكس»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی واین آمریكا، در اینباره می گوید: «ما با بررسی مطالعات قبلی دریافتیم فواید یوگا برای سلامت نظیر فواید ورزش های هوازی است.»
«نها گوته»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی، در ادامه می گوید: «یوگا طبیعتاً ورزشی هوازی نیست، از اینرو ما باید به مكانیسم های منجر به این تغییرات مغزی ناشی از آن پی ببریم.»
در مجموع مشاهده شد بین یوگا و افزایش اندازه منطقه هیپوكامپ مغز ارتباط وجود دارد. هیپوكامپ مغز در حافظه و یادگیری نقش دارد. این منطقه مغزی با افزایش سن كوچك می شود و این اتفاق بخشی از مرحله ابتلاء به الزایمر و زوال عقل است.
به نظر می رسد یوگا باعث گسترش آمیگدال مغز، منطقه دخیل در هیجانات و احساسات؛ قشر جلوی مغز، مسئول برنامه ریزی و انتخاب كردن؛ و قشر سینگولات، بخش مهمی در تنظیم هیجانات، یادگیری و حافظه می شود.
همچنین محققان دریافتند افرادی كه یوگا انجام می دهند در تست های عملكرد روانی بهتر بودند.

1398/10/18
14:32:23
5.0 / 5
4767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی