چند توصیه تغذیه ای برای مقابله با كرونا؛

غذای كافی بخوریم

غذای كافی بخوریم

به گزارش دكتر ایزی یك عضو هیئت علمی گروه تغذیه بالینی دانشگاه شهید بهشتی چند سفارش تغذیه ای برای مقابله با كرونا داشت و اظهار داشت: غذاهایی كه ما می خوریم باید كافی و در تعادل باشند تا این سیستم خوب كار كند و به این باورهای غلط روی نیاوریم كه در ارتباط با بیماری كرونا حتما باید فقط سیر یا زنجبیل بخوریم. سیستم ایمنی یك سیستم جامع و كامل است و به جهت اینكه خوب كار كند نیاز داریم كه تغذیه سالم و متعادل داشته باشیم.


به گزارش دكتر ایزی به نقل از ایسنا، احسان حجازیان در اینباره اظهار نمود: سیستم ایمنی مجموعه ای از اندام ها، سلول ها و بافت هاست كه در سراسر بدن پخش شده اند و در واقع یك سیستم منسجم و یكپارچه است كه می تواند بدن را در مقابل عوامل بیماری زا حفاظت كند.
وی ادامه داد: غذاهایی كه ما می خوریم باید كافی و در تعادل باشند تا این سیستم خوب كار كند و به این باورهای غلط روی نیاوریم كه در ارتباط با بیماری كرونا حتما باید فقط سیر یا زنجبیل بخوریم. سیستم ایمنی یك سیستم جامع و كامل است و به جهت اینكه خوب كار كند نیاز داریم كه تغذیه سالم و متعادل داشته باشیم.
حجازیان با اشاره به اینكه منظور از تغذیه سالم و متعادل این است كه تمام اجزای آن به صورت كافی و در تعادل به بدن برسند، اظهار داشت: گاهی وقتی این مواد بیشتر از حد احتیاج به بدن می رسد و فرد گرفتار چاقی می شود همین بیشتر از حد رسیدن سبب می شود كه سیستم ایمنی بدن ما گرفتار ضعف شود.
وی تصریح كرد: تغذیه سالم یعنی از میان مواد غذایی كه لازم داریم بهترین ها را انتخاب نماییم.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با حضور در رادیو گفتگو درباره منابع پروتئینی هم سفارش كرد: بهتر است كه پروتئین ها از منابع گیاهی چون حبوبات به بدن برسد و اگر مقرر است افراد از گوشت استفاده كنند گوشت سفید مصرف كنند. گوشت قرمز حاوی اسیدهای چرب اشباع است كه در نهایت می تواند سبب التهاب بیشتر در بدن شود و سیستم ایمنی را تضعیف كند.1399/01/24
14:49:09
5.0 / 5
3281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی