رحمانی فضلی مطرح كرد

تاكید بر غربالگری وسیع كرونا در كشور

تاكید بر غربالگری وسیع كرونا در كشور

دكتر ایزی: وزیر كشور با تاكید بر ضرورت انجام غربالگری وسیع در كشور اظهار داشت: مردم هم باید پای كار بیایند و خودمراقبتی را شروع كنند و رسانه ها موضوع كرونا را اولویت اول خود قرار بدهند.به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور قبل از ظهر امروز در حاشیه جلسه مشترک استانداران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی استان های سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این سومین جلسه ای است که در این هفته برگزار کرده ایم. جلسه اول دو روز گذشته در ارتباط با کمیته عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بود و روز گذشته هم شورای اجتماعی کشور را به موضوع کرونا تخصیص دادیم و امروز هم با استانداران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی تصمیمات جدید را بررسی کردیم.
وزیر کشور اشاره کرد: امیدوار هستیم با مقطع جدیدی که آغاز نموده ایم و اختیارات لازمی که به نهادها و دستگاه های اجرائی داده ایم بتوانیم از این مرحله با گام های بلندتری عبور نماییم.
رحمانی فضلی اظهار داشت: این جلسات برای تفکیک کارها نیست، بلکه برای تجمیع و هماهنگی بین ادارات و ستادهای مختلف است. ما بیشتر نقش پشتیبانی همکارانمان در وزارت بهداشت را داریم.
وزیر کشور اشاره کرد: تا به الان تصمیم قطعی ما بر این بوده است که غربالگری و تشخیص با سرعت و وسعت بیشتری صورت گیرد و همه امکانات چه نیروی انسانی و دیگر امکانات را بسیج کرده ایم تا به این مهم برسیم.
وی اضافه کرد: دولت قول داده است منابعی را برای انجام این برنامه ها در اختیار این کمیته قرار دهد که امیدواریم به زودی محقق شود.
رحمانی فضلی اظهار داشت: ما توقع داریم رسانه ها مباحث مربوط به کرونا را در اولویت خود قرار دهند و پا به پای نهادهایی که در میدان هستند، عمل کنند.
وزیر کشور اشاره کرد: رسانه ها باید در همگرایی و اقناع سازی مردم تلاش بیشتری کنند.
وی اظهار داشت: امیدواریم با تصمیمات گرفته شده بتوانیم با انسجام بیشتر از این مقطع عبور نماییم اما باز هم می گویم برای موفقیت نیاز به همکاری مردم داریم و یادآوری می کنم که نخستین گام در این راه، خودمراقبتی است.


منبع:

1399/08/13
12:59:54
5.0 / 5
1559
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دانشگاه , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی