پیك جدید كرونا در راه استان بوشهر

پیك جدید كرونا در راه استان بوشهر

به گزارش دکتر ایزی بوشهر رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: باتوجه به پیش رو بودن فصل گرما، روشن شدن کولرها و کمتر شدن تهویه هوا، ما پیک جدید کرونا در استان بوشهر پیش بینی می شود.


عاطفه اسفندیاری، رئیس بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر در نشست تقدیر از برگزیدگان مسابقه «سپاس پرستار» ضمن تشکر از همدلی و همراهی شرکت کنندگان در این مسابقه اظهار داشت: بطور قطع پیشگیری و مبارزه با کرونا حاصل نمی گردد مگر با مشارکت های مردمی و مشارکت های بین بخشی.
وی با قدردانی از تمام افرادی که در یک سال قبل با کادر درمان همراه و همدل بودند اظهار نمود: مجموعه جهاددانشگاهی در همین راستا و از شروع انتشار ویروس کرونا با مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بیمارستان شهدای خلیج فارس، همیشه همکاری صمیمانه ای داشته که قابل تقدیر و تشکر است.
این مسئول اقدام جهاددانشگاهی در راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ را شایسته و بموقع دانست و از این مجموعه انقلابی قدردانی نمود.
اسفندیاری عنوان کرد: با ورود ویروس کرونا در اسفندماه ۹۸ استرس شدیدی در سطح کشور به وجود آمد که استان بوشهر و بیمارستان شهدای خلیج فارس نیز از آن مستثنا نبودند. در ابتدا آنقدر این مریضی هولناک و ترسناک بود که اگر کسی کرونا می گرفت از همه مخفی می کرد. حتی در مجموعه بیمارستان نیز ما نتایج تست کرونای همکاران را به صورت کاملا محرمانه به ایشان اطلاع می دادیم. الحمدلله پس از گذشت چند ماه با تبلیغات فرهنگی و آموزشی که در جامعه صورت گرفت، هم آشنایی مردم نسبت به این بیماری و هم نسبت به علایم و خاصیت های این ویروس بیشتر شد.
رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس اشاره کرد: باتوجه به پیش رو بودن فصل گرما، روشن شدن کولرها و کمتر شدن تهویه هوا، ما پیش بینی پیک جدید کرونا در استان بوشهر را داریم. همانطور که سال قبل نیز در این ماه ها مبتلاشدن و فراگیری این ویروس چندین برابر شد ولی با صبر و همراهی هم استانی ها در رعایت پروتکلهای بهداشتی توانستیم بعد از تحمل فشارهای بسیار زیاد به آرامش برسیم. روزهایی که وقتی به یاد آن می افتیم اشک ما جاری می شود.
وی ادامه داد: در همان ایام بود که در سطح بیمارستان شهدای خلیج فارس، همکار ما در راه دفاع و مقابله با این ویروس منحوس به شهادت رسید. سرکار خانم رگبار که مدیر پرستاری و در حقیقت ستون پرستاری بیمارستان خلیج فارس بودند و سالهای سال بعنوان مدیر پرستاری در بیمارستان خلیج فارس و فاطمه زهرا بوشهر خدمت کردند. ایشان با وجود بازنشستگی در دی ماه ۹۸، نرفتند و ماندند و گفتند که نمی توانم شماها را تنها بذارم و تا جایی که بتوانم می مانم. یاد ایشان تا ابد در دلهای ما می ماند. آنها که می توانستند بروند ولی ماندند تا از مردم و از میهن و استانمان دفاع کنند. عکس خانم رگبار جلوی ماست. در این ایام هر وقت که خستگی بر ما مسلط می شود با نگاه به تصویر ایشان و مرور خاطرات و زحمات ایشان روحیه می گیریم و می دانیم که باید زنده یاد رگبار را الگوی خودمان قرار بدهیم.
عاطفه اسفندیاری اشاره کرد: ان شاء الله هیچ گاه به آن روزهای سختی که بیش از ۱۶۰ مریض کرونائی در بیمارستان داشتیم و تخت کم می آمد و باید در راهروها تخت می گذاشتیم و بخشهای کرونائی را اضافه می کردیم بر نگردیم.
رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اظهار نمود: البته با همدلی و همکاری خیلی از عزیزان و مردم توانستیم این میزان از مبتلاشدن را کاهش بدهیم. خیرانی که حتی نمی خواستند اسمی از آنها برده شود. در نتیجه این کارها فشار بر همکاران من در کادر درمان کمتر شد. البته باید همچنان رفتارهای پیشگیرانه ما استمرار داشته باشد تا به آن روزهای سخت برنگردیم.
وی اشاره کرد: از همه عزیزانی که با دلنوشته های خود موجب همدلی و همدردی و همراهی با کادر درمان شدند و اساسا اجر و ثواب این مساله نزد خداوند محفوظ است. همین طور از سرکار خانم دشتی که بعنوان نماینده جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی که زحمت هماهنگی های لازم جهت برگزاری این مسابقه و این جلسه را داشتند، تشکر می کنم.
گفتنی است اختتامیه مسابقه سپاس پرستار و تقدیر از نویسندگان دلنوشته های برتر، به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی بوشهر و با همراهی بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر و دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در قالب دلنوشته و در دو بخش دلنوشته های دانشجویی و دلنوشته های پرستاران خطاب به شهدای مدافع سلامت استان انجام شد.
منبع:

1399/12/18
10:39:22
0.0 / 5
797
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی