فراخوان ثبت بیماران دیابتی مصرف كننده انسولین قلمی

فراخوان ثبت بیماران دیابتی مصرف كننده انسولین قلمی

دکتر ایزی: دسترسی به آمار بروز بیماران دیابتی دریافت کننده انسولین قلمی جهت برآورد دارو و خدمات مورد نیاز این بیماران همیشه از دغدغه های وزارت بهداشت بوده، پس از تاریخ چهارم اردیبهشت یک هزار و چهارصد طرح رجیستری (سرشماری) این بیماران در سامانه ˮمدیریت بیماریهای نادر (RDA)ˮ شروع گردیده است. از قابلیت های مهم این سامانه عدم امکان ثبت سهمیه تکرای برای یک کدملی بطور همزمان در دو دانشگاه علوم پزشکی/ استان می باشد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، وزات بهداشت در اطلاعیه خود آورده است: « در این طرح اطلاعات تمامی بیماران مصرف کننده انسولین قلمی ثبت و حواله انسولین بدون درج داروخانه صادر می شود. در نتیجه بیمار هر ماه با در دست داشتن نسخه دارویی و مراجعه به داروخانه محدوده سکونت می تواند نسبت به دریافت سهمیه انسولین خود اقدام نماید.
پس خواهشمندیم بیماران با مراجعه به مراکز دیابت منتخب در هر استان/ شهر (پیوست) و یا معاونت های درمان دانشگاه علوم پزشکی استان محل سکونت مبادرت به ثبت اطلاعات خود و دریافت حواله الکترونیک انسولین قلمی در سامانه مدیریت بیماریهای نادر (RDA) نمایند.»
فهرست مراکز دیابت منتخب را از اینجا ببینید.
آدرس ادارات بیماریهای خاص معاونت درمان در استان تهران، شامل تقاطع خیابان حافظ و جمهوری، روبروی پاساژ علاء الدین، ساختمان قدیم وزارت بهداشت، طبقات 2 و 4 و 6 (معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی) است.

منبع:

1400/03/02
21:51:28
0.0 / 5
367
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی