در گفت وگو با دكتر ایزی اعلام شد

تكمیل واكسیناسیون پزشكان مقابل كرونا تا اختتام تیر

تكمیل واكسیناسیون پزشكان مقابل كرونا تا اختتام تیر

دکتر ایزی: مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به وضعیت عوارض احتمالی واکسن کرونا پس از تزریق در جامعه پزشکی، از اتمام واکسیناسیون جامعه پزشکی بخش خصوصی تا اختتام تیر ماه آگاهی داد.دکتر حسین کرمانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت واکسیناسیون جامعه پزشکی مقابل کرونا که از طرف سازمان نظام پزشکی انجام می شود، اظهار داشت: سایتی از طرف سازمان نظام پزشکی برای آن دسته از جامعه پزشکی که واکسن کرونا دریافت کرده اند، راه اندازی کردیم و الان یک ارزیابی اولیه از عوارضی که بر اثر تزریق واکسن کرونا ایجاد شده، داریم.

وی اضافه کرد: بر این اساس نزدیک به ۸۰ درصد افرادی که از جامعه پزشکی واکسن دریافت نمودند، هیچ عارضه ای نداشتند. در عین حال نزدیک به چهار درصد بستری شدند و در ۱۶ درصد مابقی هم از عوارضی از مختصر تا عوارض نگران کننده به وجود آمده که با دارو مرتفع شده است.

کرمانپور درباره وضعیت دوز دوم تزریق ها اظهار داشت: افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده اند، دوز دوم شان را تزریق کرده اند. بر این اساس حدودا افراد بالای ۵۰ سال در جامعه پزشکی واکسیناسیون شان به اتمام رسید. البته چند درصدی شان باقی ماندند که احیانا شنبه و یکشنبه هفته دیگر آنها هم دوز دوم واکسن را تزریق می کنند.

وی افزود: بدین سبب تزریق اسپوتنیک برای افراد جامعه پزشکی بالای ۵۰ سال حدودا تمام شده تلقی می شود. از هفته های بعد نیز دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا زدند، تزریق می شود.

کرانپور اظهار داشت: بدین سبب تا انتهای تیر ماه کل جامعه پزشکی بخش خصوصی واکسن هایشان را دریافت خواهند کرد و در بخش دولتی هم که به افراد جامعه پزشکی از طرف دانشگاه ها واکسن تزریق شده است.

منبع:

1400/03/07
15:06:18
0.0 / 5
390
تگهای خبر: پزشك , دارو , دانشگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی