شناسایی بیش از ۶۰ مورد مبتلاشدن به سویه دلتا پلاس در سان فرانسیسکو

شناسایی بیش از ۶۰ مورد مبتلاشدن به سویه دلتا پلاس در سان فرانسیسکو

دکتر ایزی: بیش از 60 مورد مبتلاشدن به سویه ˮدلتا پلاسˮ از ویروس کرونا در سان فرانسیسکو شناسایی شده است که بگفته کارشناسان آمریکایی، نسبت به گونه دلتای فعلی احیانا از قدرت سرایت بیشتری برخوردارست.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، با تداوم شیوع کروناویروس در ایالات متحده، ۶۴ مورد مبتلاشدن به سویه جدید موسوم به دلتا پلاس در شهر سان فرانسیسکو شناسایی شد.
سویه جدید شاخه ای از گونه دلتاست و این باور وجود دارد که از نوع پیشین خود مسری تر است.
یکی از اساتید دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد اظهار داشت: وجود سویه های مختلف برای هر نوع ویروسی قابل انتظار است. این واقعیت که دلتا پلاس وجود دارد به این معنا نیست وضعیت بهتر یا بدتر خواهد بود و در این مرحله اطلاعات کافی درباره این سویه وجود ندارد.
گفته شده سویه دلتا پلاس برای نخستین بار در ماه مارس در اروپا شناسایی شد و پزشکان معتقدند که نسبت به سویه دلتا از قدرت انتقال بیشتری برخوردارست و به آسانی به سلول های ریه می چسبد.
به گزارش دکتر ایزی به نقل از روزنامه دیلی میل، یکی از متخصصان بیماریهای عفونی در دانشگاه کالیفرنیا نیز اظهار داشت: باور داریم که دلتا پلاس حداقل همچون سویه دلتا بیماری زاست اما هنوز نمی دانیم آیا از سویه دلتا بدتر است یا خیر؟
منبع:

1400/05/17
17:59:31
0.0 / 5
190
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دانشگاه , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی