پاسخ سازمان غذا و دارو به ادعای اتاق بازرگانی تهران؛

واردات تنها یک میلیون دز واکسن کرونا از 50 معرفی نامه صادرشده برای بخش خصوصی

واردات تنها یک میلیون دز واکسن کرونا از 50 معرفی نامه صادرشده برای بخش خصوصی

سازمان غذا و دارو از آغاز سال ۱۴۰۰ حدود ۵۰ معرفی نامه برای شرکتهای خصوصی حائز شرایط به منظور واردات واکسن کرونا از منابع مختلف صادر کرده است که تنها یک میلیون دز واکسن بوسیله ی یک شرکت دارویی وارد شد.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از ایسنا، روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای اعلام نمود: « با عنایت به انتشار ادعا و اطلاعیه هایی از جانب افراد و دستگاههای مختلف در خصوص عدم صدور مجوز واردات واکسن کرونا توسط سازمان غذا و دارو به اطلاع می رساند، ادعاهای مطرح شده خلاف واقع بوده و فاقد هرگونه مدارک و مستندات معتبر است.
سازمان غذا و دارو ضمن رد ادعاهای مطرح شده تمامی مدارک و مستندات در ارتباط با معرفی نامه و سایر مدارک را برای شفاف سازی اذهان عمومی، ذینفعان و دستگاههای مرتبط را در سایت سازمان غذا و دارو طی روزهای آتی بارگذاری و در اختیار رسانه ها قرار خواهد داد.
شایان ذکر است است که ۳ معرفی نامه برای تنها شرکت معرفی شده توسط اتاق بازرگانی تهران صادر گردیده است، که تابحال موفق به واردات هیچ واکسن کرونایی نشده است.
همچنین برای جمعیت هلال احمر هم مجوز واردات حتی با وجود قیمت بالای واکسن مدنظر برای این جمعیت، صادر شد که در آن برهه زمانی هم نتوانستند واکسنی را وارد کنند.
لازم به ذکر است در شرایط کنونی طرح ادعاهای خلاف واقع و غیرمستند باعث تشویش اذهان عمومی بوده و سازمان غذا و دارو در جهت صیانت از حقوق عموم جامعه با عنوان افترا زنی و تشویش اذهان عمومی مبحث را در مراجع قضایی ضد افراد مفتری، طرح دعوا خواهد نمود.»
نمونه معرفی نامه صادر شده:


منبع:

1400/05/23
22:35:55
0.0 / 5
182
تگهای خبر: دارو , سایت , كرونا , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی