مشاور رئیس سازمان غذا و دارو عنوان كرد؛

نگرانی اصلی داروخانه ها از اجرای طرح دارویار

نگرانی اصلی داروخانه ها از اجرای طرح دارویار

مشاور رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به اجرای طرح دارویار، اظهار داشت: نگرانی اصلی داروخانه ها اعتبارات بود که ۲۰۰۰ میلیارد تومان به آنها پرداخت گردید.


به گزارش دکتر ایزی به نقل از مهر، سید حیدر محمدی، در نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اضافه کرد: اظهار داشت: نگرانی اصلی داروخانه ها اعتبارات بود که ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان به آنها پرداخت و ۲، ۰۰۰ میلیارد تومان دیگر هم بزودی پرداخت می شود. وی افزود: پیگیر مطالبات داروخانه ها هستیم و در مورد پرداخت مابه التفاوت ارز نیمایی برای صنعت هم وزیر بهداشت با معاون اول رئیس جمهور مکاتبه کرده و به جهت اینکه نقدینگی با مشکل مواجه نشود، تقاضا کردیم ۶ ماه مهلت داده شود. حیدری اضافه کرد: البته در مورد بحث نقدینگی اولیه درخواست کردیم ۲۰ درصد را زمان ثبت سفارش و مابقی را پس از ترخیص پرداخت کنند.
وی اظهار داشت: در مورد مواد اولیه مقرر شد قیمتها با الگوگیری از قیمت های وارداتی صورت گیرد و اگر تولیدکنندگان مواد اولیه تمکین نکنند، اجازه واردات مواد اولیه صادر می شود.
مشاور رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: همینطور در مورد بحث فرماندهی قرارگاه، وزیر بهداشت هم به رئیس جمهور پیشنهاد کرد که ابلاغ برای یک نفر صادر شود تا دستگاه ها به خط شده و این مورد مهم می باشد و باید صورت گیرد.

1401/05/18
11:30:13
0.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی