فعالیت موسسه رازی بر تولید واكسن های جدید متمركز است

فعالیت موسسه رازی بر تولید واكسن های جدید متمركز است

دكتر ایزی: كرج- معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیكی موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی، تبدیل تهدیدها به فرصت را از اولویت های این مجموعه برشمرد و اظهار داشت: فعالیت این موسسه بر تولید واكسن های جدید متمركز شده است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه رازی، دكتر علی آمقی رودسری با اشاره به برنامه های موسسه رازی برای تولید محصولات جدید، اضافه كرد: دراین موسسه خیلی از واكسن های مورد نیاز جمعیت انسانی، دامی و طیور كشور تولید می گردد و با عنایت به ظرفیت ها و دانش موجود، تولید چند محصول جدید در دستور كار قرار گرفته است.
وی تصریح كرد: با عنایت به بررسی های به عمل آمده در معاونت تولید بخصوص مدیریت تحقیقات توسعه ای (R&D)، به این نتیجه رسیدیم به راحتی می توانیم به یك یا دو محصول جدید فكر نماییم.
آمقی اظهار داشت: اكنون واكسن های نیوكاسل كلون و برونشیتH120 به صورت جداگانه در موسسه رازی تولید می گردد و دوگانه این واكسن ها به كشور وارد می گردد در حالیكه ظرفیت تولید دوگانه نیوكاسل كلون - برونشیت H120 در موسسه رازی وجود دارد و می توان با فرمولاسیون جدید و انجام پاره ای آزمایشات، به این واكسن با حفظ خصوصیت های نوع تك گانه آنها دست یافت و از خروج ارز از كشور جلوگیری كرد.
معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیكی موسسه رازی همینطور خاطرنشان كرد: البته محصولات دیگری مانند آنفلوانزای تیتر بالا، نیوكاسل مخصوص جوجه های گوشتی (برویلر) و واكسن های چند گانه در بخش تحقیقات توسعه ای (R&D ) موسسه رازی در دست بررسی هستند و در بخش های مختلف موسسه و شعب بر روی آن ها كار می گردد.
به قول دكتر آمقی، در موسسه رازی اصل بر تبدیل تهدیدها به فرصت است و فعالیت های تحقیقی و تولید محصولات جدید تلاشی برای این مهم و ارتقای صنعت واكسن سازی كشور است.
موسسه تحقیقات واكسن وسرم سازی رازی از سال 1303 در منطقه حصارك كرج فعالیت می كند.
6156/ 6155


1397/07/17
13:11:41
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی