محققان نروژی توصیه می كنند؛

یك ساعت ورزش در هفته از مبتلاشدن به افسردگی پیشگیری می كند

یك ساعت ورزش در هفته از مبتلاشدن به افسردگی پیشگیری می كند

دكتر ایزی: مطالعه جدید نشان داده است ورزش منظم با هر شدتی می تواند از مبتلاشدن به افسردگی در آینده پیشگیری كند و تنها یك ساعت در هفته هم می تواند كافی باشد.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، تحقیقات محققان دانشگاه نیوساوث ولز بریتانیا نشان داده است حتی مقادیر كم ورزش هم می تواند بدون توجه به سن یا جنسیت برای سلامت روان مفید باشد و عاملی محافظ در مقابل افسردگی باشد.
در بزرگ ترین مطالعه از این نوع، محققان 33، 908 فرد بزرگسال نروژی را از لحاظ میزان ورزش و علائم افسردگی و اضطراب به مدت بالغ بر 11 سال تحت نظر داشتند.
این تیم تحقیق بین المللی دریافت اگر افراد تنها یك ساعت در هفته فعالیت فیزیكی داشته باشند، 12 درصد موارد مبتلاشدن به افسردگی قابل پیشگیری است.
ساموئل هاروی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «یافته های ما جالب است چراكه نشان داده است حتی مدت اندك ورزش، مثلا یك ساعت در هفته، هم می تواند تاثیر حفاظتی قابل توجهی در مقابل افسردگی داشته باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «ما همچنان در كوشش برای دلیل این تاثیر حفاظتی ورزش هستیم، اما معتقدیم مزایای آن ناشی از فواید گوناگون فیزیكی و اجتماعی فعالیت فیزیكی است.»
نتایج این تحقیق نشان داده است شركت كنندگانی كه هیچ ورزشی انجام نمی دادند 44 درصد بیشتر در معرض مبتلاشدن به افسردگی در مقایسه با افرادی كه یك تا دو ساعت در هفته ورزش می كردند، بودند.

1397/09/09
23:22:26
5.0 / 5
4837
تگهای خبر: اضطراب , سلامت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی