قاضی زاده هاشمی در حاشیه جلسه دولت:

تغییرات نرخ ارز تاثیری در قیمت داروها ندارد

تغییرات نرخ ارز تاثیری در قیمت داروها ندارد

دكتر ایزی: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: ما كاری با نرخ ارز در زمینه داروها و تجهیزات پزشكی و ملزومات آن نداریم، چون كه قیمت ارز ما مشخص و۴۲۰۰ تومان است و تا سال آینده هم همین قیمت خواهد بود.به گزارش دكتر ایزی به نقل از مهر، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت انتشار مقالات علمی كشور در مجلات معتبر جهانی، تصریح كرد: مشكلی برای چاپ مقالات چه در مجلات آمریكایی و چه اروپایی وجود ندارد و اگر كسی كاری عمیق پژوهشی نكرده اما انتظار دارد در چنین مجلاتی مقاله اش چاپ شود نباید این مورد را به حساب مسائل روز بگذارند.
وی اضافه كرد: مقالات زیادی از اساتید برجسته كشور در این ژورنال ها منتشر می گردد و اساساً نگاه مجامع علمی دنیا اینگونه نیست و گزارشی در این زمینه نداشته ایم.
وزیر بهداشت در مورد تاثیر كاهش نرخ ارز بر قیمت داروها، خاطرنشان كرد: ما كاری با نرخ ارز در زمینه داروها و تجهیزات پزشكی و ملزومات آن نداریم، چون كه قیمت ارز ما مشخص و۴۲۰۰ تومان است و تا سال آینده هم به همین قیمت خواهد بود.
قاضی زاده هاشمی در انتها تصریح كرد: پس آن چه در كوچه و بازار جاری است در این موارد تاثیری ندارد، اما تغییر نرخ ارز در هتلینگ بیمارستان ها كه مربوط به خدمات است تاثیر می گذارد.

1397/07/11
19:41:10
5.0 / 5
4793
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان دكتر ایزی

دکتر ایزی Drez.ir

تگهای دكتر ایزی

drez.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دكتر ایزی محفوظ است

Dr EZ دكتر ایزی

پاسخ به سوالات پزشکی